Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azt mondják, a munkáltatók...

Azt mondják, a munkáltatók megnézik a jelentkező Facebook-oldalát? De mire mennek vele, ha nem ismerősei az illetőnek, és csak a profilképét látják?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 01:41
 1/9 ThodEE GoD ***** válasza:
Nem mindenkinél van beállítva hogy csak az ismerősei láthatják az albumaikat, a hozzászólásaikat stb..
2015. jún. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nyitott könyvként élik az életüket. Vadidegen embereknek kideríthető az otthoni címe és még azt is elárulják, hogy hetekig üres a lakás. Stb.. sokan fel vannak mentve gondolkodás alól! :)

A legjobb egyébként ha az ember semmit sem oszt meg. Én csak üzenetküldésre használom a facebookot.

2015. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy vannak, akik így csinálják, de ugye arra nem köteleznek, hogy visszajelölje őket az ember? Egyébként én elvileg beállítottam, hogy csak ezeket lássák, de nem tudom, valóban működik-e, hiszen a FB-on csak azt tudom megnézni, hogy milyen, ha ismerős látja. Nem mutatja az adatlapomat külső szemmel.
2015. jún. 9. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Erre való a "megtekintés mint.."

Továbbá attól, hogy ismerősöd berakhatod a korlátozott csoportba és továbbra sem fog látni semmit. De egyébként nem kötelezhetnek rá, hiszen nem vagy köteles használni a facebookot. Hál' istennek még nem tart ott ez az elkorcsosult világ, hogy facebook regisztrációhoz kössék a munkavállalást.

2015. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A megtekintés mint-be ismerőst írhatok be. De azt nem tudja mutatni, milyen az, ah egy teljesen idegen látja.
2015. jún. 9. 23:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint az első két hozzászóló jól leírta: rengetegen mindent megosztanak magukról.


Sőt az olyan fejvadászok, akik kiterjedt kapcsolati hálóval rendelkeznek, utánad tudnak érdeklődni más módon is. Szokták is mondani: a Földön bárki kapcsolatba hozható bárkivel egy ismeretségi láncon keresztül, melyben a két végpont között maximálisan öt elem van: [link]


Egyes HR-s kislányoknál azok CV-je meg eleve a kukában (/dev/null-ban, hogy legyünk stílszerűek) landol, akinek nincs publikus Facebook profilja (mivel túlságosan titkolózó, az gyanús).

2015. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező. mikor nem írsz be nevet, na az a publikus!


#6 Na ez a felháborító. Azért kezdjek el marhaságokat megosztani, hogy kapjak munkát??? Az ilyen kisasszonyoknak javasolnék valamit.... de azt ide nem írom le!

Nevetséges az egész. Nem vagyok titkolózó, a legközelebbi barátaim is azt látják amit mindenki más: SEMMIT! Aki ismer, az tudja milyen vagyok. Aki pedig nem, az ne így akarjon megismerni, mert úgysem tud. Miért kéne használnom? Miért kéne lájkolnom és megosztanom? Mert néhány szőke p....(pirospozsgás kislány) felkapaszkodott a répákon és megítéli, hogy én milyen vagyok egy nyamvadt weboldal alapján? Undorító világban élünk! Na az ilyen munkahelyen jobb is ha nem kapok munkát. Nem szeretnék ennyire csőlátású emberek között dolgozni...

2015. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk a HR-es tulajdonsága nem feltétlenül jelenti, hogy az adott kollégáig is ilyenek lennének.


Köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 10. 11:27
 9/9 A kérdező kommentje:
A wikipédiás linket köszönöm, erről hallottam már.
2015. jún. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!