Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöltésért külföldön bűntetés?

Letöltésért külföldön bűntetés?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva németországba költözök. Internetet köttetek be, korlátlant. Letölteni szeretnék továbbra is az n***e-ról.

Olyat hallottam, hogy ha tölt le valaki illegális tartalmat, akkor egyszercsak küldik a csekket, bűntetést. Lehet ebben igazság?


CSAK az írjon, aki 100% biztos infót tud, tippem nekem is van. Köszi



2015. jún. 9. 20:21
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Nincs egy hónapja. hogy ilyen torrentes büntetés ügyben kérdezett itt valaki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__68..


De itt egy hasonló idei cikk:

[link]

2015. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Szóval akkor ha torrentezek, jöhet a csekk az előfizető nevére.


Mi van akkor, ha gyerek tölt le? Én nem vagyok köteles érteni a géphez, ők meg a suliba is tanulják.

Hogy bizonyítják, ki netezett?

Mi van, ha több vendég is van nálam, akik közül valaki?



Ez az egész valahogy még MO-n is könnyen védhetőnek tűnik, németben pedig talán több az emberek joga.


Egyszerű blöff, nem ismeri el az ember és kész, mehetnek a bíróságra, de gondolom inkább a kevés tudatlan fizetők miatt van ez az egész, hiszen otthon is elég az embereknek egy két paragrafus jel a levélben és máris fizetnek.


Egyébként van rá valami megoldás, amivel a külföldi torrent is problémamentessé tehető?

2015. jún. 9. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell bizonyítaniuk semmit, mindig a rendőrségnek van igaza. Fellebbezhetsz, de semmi értelme, Németországban az egész internetet monitorozzák, és évekre visszamenőleg be tudják bizonyítani, mikor hol jártál. Ha nem fizeted be, semmi gond, levonatják a fizetésedből a munkáltatóddal.

Nem érdemes próbálkozni, Németország egy jogállam, ők fognak nyerni.

2015. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Az előfizető felelős a forgalomért, bárki is torrentezik, de másra hivatkozva EGYSZER lehet csökkenteni a büntetést:

[link]


A linkelt cikkekben is írják, hogy a torrent-forgalom tartalmát ellenőrzik erre szakosodott cégek. Persze egész Németország forgalmának ellenőrzéséhez nincs kapacitás így van aki évekig megússza, de van akit meg pár alkalom után elkapnak.


Mivel nem torrentezek, így nem tudok tanácsot adni hogyan lehet elkerülni. Talán majd valaki más.

2015. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!