Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit torrentezés miatt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Esetleg Ausztriában vagy Szlovákiában? Egyszerű mezei felhasználóra gondolok, nem oldal üzemeltetőjére, feltöltőkre.

Sok erre vonatkozó kérdés válaszait végigolvastam, illetve az interneten is keresgéltem, de sokkal okosabb nem lettem. Azt tudom, hogy Németországban szankcionálják.

Szóval volt már "illegális" tartalom torrenten keresztül való letöltése (és nyilván párhuzamos visszatöltése) miatt gondja valakinek? Főleg személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem interneten terjedő pletykákra.



2015. jún. 14. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.


És nem is ismerek olyat, akit igen.


Az internethasználók 95%-a torrentezik, és ezt a rendőrség is tudja. Elég lenne bemenniük 1-2 házba, és kapás van.

2015. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem itt nem.De mondjuk Németországban tíltják.
2015. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, Németországban büntetik, kivéve ha vpn használatával elrejted a forgalmad
2015. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról olvastam párszor, hogy valaki seedelt egy német filmet, majd a film forgalmazója, egy ügyvédi irodán keresztül, az ip cím alapján lekérte a szolgáltatótól az ügyfél (torrentező) adatait, aki kapott is egy csekket és mellé egy levelet, hogy amennyiben befizet 80-90-x ezer ft-t, abban az esetben a forgalmazó cég eláll a jogi felelősségre vonástól. De ilyen esetről is csak egy-két alkalommal olvastam. (És ez nem csak pletyka szintű, ugyanis már itt, a GYK-n is voltak kérdezők, akik hasonló cipőbe keveredtek, és tanácsot kértek ez ügyben).
2015. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az internethasználók 95%-a torrentezik"


Biztos hogy nem. Gyanítom, hogy az internethasználóknak a fele ( only Facebook users ), azt sem tudja mi az a torrent.

2015. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsók: Azok lényegében nem is az internetet használják. hanem, csak a Facebookot.


De, ha netán megnéztek illegálisan egy filmet is, az már kalózkodás... :P

2015. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is kalózkodásnak számít ha egy jógtalan videót megnézel az indavideon.
2015. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
torrentezés alapból nem tiltott!magát a protokollt szabad használni,nagy fájlok megosztásakor szokták.pl ingyenes,de nagy méretű játékok,linux disztrók,stb.az illegális tevékenység ott kezdődik,amikor nem egy szabad tartalmat töltesz le illetve fel,hanem jogvédettet(pl film)
2015. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8: Elolvastad a leírást légyszives? Értem, hogy muszáj tudálékosnak lenni, "jót" tesz az egónak meg minden, de direkt kitértem rá, hogy a lényegre koncentráljatok.


Apropó, köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a továbbiakat.

2015. jún. 19. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!