Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell 2 laptopot osszekotn...

Hogy kell 2 laptopot osszekotni LAN kabellel?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy nem ekezettel irok, mert angol nyelvu billentzuyetem es oprendszerem van.

Na kabellel szeretnek osszekotni 2 darab laptopot, csak nem tudom hogz kell. Az egyiken ubuntu van, a masikon windows 8.1. Internet kabellel syeretnem a kettot osszekotni, hogy kell megcsinalni?

160 gb nyi adatot kene atmasolnom a masik gepemre.

Nincs kedvem atpendrivezgetni, mert az tobb oraba tartana.

A lenyeg ay hogy ubuntu es windows kozott internet kabellel hogyan lehet fajlokat masolni?

NAGYON FONTOS LENNE!


2015. jún. 14. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Hivatalosan csak bedugod a kábelt és működik. De ha egyiken Windows másikon Linux van, akkor ha egyből nem működik, lehet csak sokára fog.
2015. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gábor_79 ***** válasza:
Egy hete én is ilyesmit nézegettem, csak win 7-tel. Amennyiben beírod a keresőbe és tudsz valamelyest angolul, akkor találsz megoldást [link]
2015. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, és angolul nem tudok, egy kicsit se, bocsi :(

Viszont akkor most felnyomom az ubuntu helyett a windows 8.1-et, és akkor két windowsos laptop között csak be kell dugni a netes kábelt és akkor jó lesz? És hol kell megkeresni a másik gépet?

Bocsi hogy értetlenkedek de nem nagyon értek ehhez a dologhoz

2015. jún. 14. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
bedugod, ha a tűzfal szól, akkor engedélyezed, majd bekapcsolod a fájlmegosztást, ill. nem árt, ha megosztod azt a mappát, amelyikből másolgatni szeretnél. A másik gép pedig látni fogja a hálózatok fülön.
2015. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Össze kell kötni a két laptop Ethernet-portját UTP-kábellel (régebben fontos volt, hogy keresztkötésű kábel legyen és ne egyenes kötésű patchkábel, de mára már nem annyira lényeges).


2. A laptopok vezetékes, Ethernet interfészeinek be kell állítani egy-egy azonos IP-címtartománybeli, de eltérő privát IP-címet. Például az egyik gépnek 192.168.0.10-et, a másiknak 192.168.0.11-et (az alhálózati maszk egységesen 255.255.255.0 legyen).

Windows 8 esetén (sikeres beállítás esetén az Otthoni hálózatot kell beállítani): [link]

Ubuntu esetén: [link]


3. A két gépen be kell állítani a fájlmegosztást. Windowsos: [link]

Ubuntunál: [link]

2015. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát a hálózati maszkos rész nem esik le nagyon...
2015. jún. 14. 14:17
 7/7 A kérdező kommentje:

Megoldottam és mindent átmásoltam egyből :D :D

Nem kelett egész nap pendriveozni... :D

2015. jún. 15. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!