Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook miért nem ismeri...

A Facebook miért nem ismeri el hogy törvénysértő?

Figyelt kérdés

[link]


Van itt pár kép egy ismerősömről, ami rendszámot és arcot is mutat némi sértő, megalázó és provokatív szöveggel.


Jelentettük a Facebook irányába, de szerintük nincs vele gond.


Pedig a törvény szerint beleegyezés nélkül nem lehet ilyen fotót leközölni amin felismerhető egy adott személy, a facebook szabályok szerint nem elfogadható a másokat megalázó szöveg és a törvény arra is kitér hogy más magántulajdonáról nem lehet csak úgy információkat közzétenni és ebbe a rendszám is beletartozik...


Mit tehetünk még hogy a képeket töröljék, mert kérni hiába kérjük, a facebook pedig lehet meg sem nézi a jelentést vagy nem ért ugyebár magyarul...


2015. jún. 16. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket.
2015. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
tanuljon meg kulturáltan viselkedni a néni az úton, aztán nem készül róla kép (egyébként pedig a feltöltő felelőssége, én meg egyetértek vele, pedig nem is vagyok motoros)
2015. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 azért ácsi, ha most itt mindenki mindenkit leáll fotózgatni aki megint mi leszünk a 10Millió besúgó országa...


1/ Kulturált viselkedés oda-vissza működik, pl viselkedünk a közúton, de ám nem is fotózgatunk mint ha törvény felett állnánk, egy efféle fotót nem szabad publikálni akár valós az indíték akár nem, annak persze nincs akadálya ha a rendőrségen feljelented és leadod mint bizonyíték, de ne essünk át a ló túloldalára és szabálytalanságra törvénytelenséggel válaszolunk!


2/ Azért a motorosokról is lehetne ennyi erővel nap mint nap lőni pár fotót.


3/ Nyilván a feltöltő követett el bűncselekményt a kép megosztásával, ami jelen esetben bizonyítható is.


4/ A kérdésnek szerintem nem az a tárgya ki mivel ért egyet, hanem hogy milyen úton távolítható el ezen személyiségi jogokat sértő és rágalmazó kép(ek), mely 150.000+ HUF vagy letöltendő börtönbüntetés is lehet a feltöltőnek.

-------------------------

Egyébként a tartalomszolgáltatóhoz lehet fordulni, ha nem törli a tartalmat, akkor pert lehet indítani vele szemben, mármint a feltöltővel a tartalomszolgáltatót is bevonva.

2015. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2 "tanuljon meg kulturáltan viselkedni a néni az úton, aztán nem készül róla kép"


Nem a mi tisztünk eldönteni ki viselkedik kulturáltan és ki nem, erre vannak hivatalos szervek és jogi szakértők, szerintem nincs olyan autós vagy motoros vagy kerékpáros vagy gyalogos aki ne vétene nap mint nap a szabályok ellen, mert a szabályoknak igen kicsi része él a köztudatban, sokról nem is tudnak az átlag-közlekedők


# 3


Igazad van, törvénytelenre törvénytelennel nem lehet válaszolni.

Főleg bizonyíték hiányában, mivel a törvény kimondja hogy mindenki ártatlan míg bűnössége nem nyer bizonyítást, a nő bűnösségéről nincs bizonyíték amit megosztottak volna, a posztolóéról viszont van.


Ennyi erővel én is írok egy cikket #2 fotójával mindenféle szöveggel aztán mint aki jól végezte dolgát otthagyom akár valós akár nem, szóval gyerekek ezt így nem lehet!

2015. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi kivetni való nincs sem a gój motorosokkal, sem a faszével. Most komolyan, miért ne fényképezhetne le bárki bárkit ha az törvényt sértően vagy közveszélyes dolgot tesz? Legyen annyi bőr a pofáján ha már pofátlanságot tesz, és lefotózzák vagy épp törvénytelenséget csinál, hogy ország-világ megtudja! Épp erre is való a telefon, hogy ilyen esetben le lehet kapni aki rosszat tesz, akár ellop valamit stb és el lehet ítélni.
2015. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5


"Most komolyan, miért ne fényképezhetne le bárki bárkit ha az törvényt sértően vagy közveszélyes dolgot tesz?"


Lefényképezhet, de nem tehet közzé, csak amennyiben azt hivatalos szervek (rendőrség/bíróság) is elismerte, mert mint előttem is mondták, mindenki ártatlan amíg nem bizonyítottan bűnös.


"Legyen annyi bőr a pofáján ha már pofátlanságot tesz, és lefotózzák vagy épp törvénytelenséget csinál, hogy ország-világ megtudja"


A fényképen csak annyi van hogy a kocsijában ül és akarata ellenére fotózzák, ebben pedig nincs semmi törvénytelen szerintem.


Ennyi erővel rólad is lehetne egy képet csinálni az utcán ahogy sétálsz aztán kiírni alá hogy te a Sanyi mentél az úton és radioaktív szemetet dobtál el ami a csatornába került. Aztán mindenki felháborodik, miközben te nem is csináltál semmit.

Az más ha épp úgy kapnak le hogy épp eldobod, de akkor sem lehet publikussá tenni csak miután ténymegállapítást nyert hogy mit is tettél pontosan, jegyzőkönyvben hitelesítve



"Épp erre is való a telefon, hogy ilyen esetben le lehet kapni"


El lehet ítélni, de nem ám bármilyen kis mitugrász polgár által, hanem hivatalos úton erre szakosodottakkal, a törvény végrehajtói által, máskülönben ez önbíráskodás.


"aki rosszat tesz, akár ellop valamit stb és el lehet ítélni"


Ma-holnap remélem téged is sikerül "lekapni" ahogy mondjuk motoron/kerékpáron/autóban egy kézzel fogod a kormányt, buszon/vonaton eszel vagy iszol esetleg gyalogosan a kerékpárúton haladva vagy kerékpárosan/motorosan a gyalogosúton haladva közlekedsz (stb stb stb) aztán közzéteszik az interneten és szidnak agyba-főbe és kifizettetik veled a 2O.ooo-es büntetést mert ez már fent van neten és bizonyíték! :D


Garantáltan meg fog változni az efféle dolgokról a véleményed :)

2015. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A motorosok sem jobbak, utálatos amikor mondjuk járdán mennek vagy ráállnak a zebrára a pirosnál csak hogy előbb elindulhassanak a gyalogos meg had kerülgesse őt, a zajról nem is beszélve mikor az embernek szakad befele a dobhártyája csak mert neki a hangos motor tetszik, ezt is jó lenne büntetni.


Én fotóztam már le telefonáló autóst/motorost

meg az utcában tilosban parkoló autót/motort is mert utálatos hogy a járdára vagy az elé állnak, ott az email cím általában a neten,

beküldtem hely/idő megjelölésével leírva a történteket és hogy általában mikor van ott, mikor tudják elkapni és persze bizonyító fotót csatolva, elfogadták mint névtelen bejelentés, azóta rend van a parkolóban és ennek már egy jó ideje mondjuk eltelt pár hét mire kimentek bírságolni, ilyen a bürokrácia.

Ha ezt a facebook-on teszem meg egyrészt beperelhettek volna érte, másrészt kb semmit sem érek el vele

2015. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

+1

Kíváncsi lennék, ha motoros-szabálysértők fotóit küldjük be nekik arccal/rendszámmal vajon azt is ilyen nagy szeretettel és hasonlóan mocskos uszító szöveggel tennék közzé? :D


Ez előítéletesség, minden autós szemét de minden motoros rendes aranyos és az ő hibáikról nem is beszélünk mert nem szabad...egyébként is elég agresszív a posztoló ahogy a többi posztot megnéztem, mindig másban van a hiba de benne soha, tipikus egoista-bunkó hozzáállás.

2015. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!