Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell routert (lehet...

Hogy kell routert (lehet roszul irtam le) összekötni 2 számitogépen hogy a netet megosszuk? Tudom azt hogy kell kábel hozzá, meg aszem z 1ik gép az ado a másik a vevö, csak nem tom melyiket melyikhez kell feltelepiteni HELP

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összekötése egyszerű. A router WAN portjába dugod a bejövő internetkábelt, az 1. portra az egyik gépet kötöd rá, a másikra a másikat.
2010. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm,

majd leirom hogy sikerült,,remélem könnyü lesz,nem csináltam még ilyet

2010. márc. 1. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. márc. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gépek nem "adók és vevők", ha router van. A router adja a netet mindkettőnek. Amúgy alapértelmezésben legtöbbször nem is kell állítanod semmit, a router WAN portjába mehet a net (persze netfüggő, hogy routerbe be kell-e állítani a netes jelszót, felh. nevet stb), két másik helyre meg a két gép külön-külön kábelen.

A routert valószínűleg a [link] 1.1, 2.1 címek valamelyikén éred el (lehet, hogy nem a 80-as porton, hanem pl. a 8080-on, ekkor a portszámot kettősponttal írod az ip mögé a böngészőbe), annak is lesz felh. neve, jelszava. További beállítást igényel majd a portforward (ha szervert, vagy pl. torrent klienst futtatsz), de ez már egy köv. kérdéskör :D

2010. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!