Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elfelejtettem a wifi jelszavam...

Sowilo kérdése:

Elfelejtettem a wifi jelszavam. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

TP-link routerem van. Elvileg úgy lehet megnézni, hogy beírom a böngésző keresőmezőjébe az IP-jét, aztán felhasználó: admin, jelszó: admin. Igen ám, csak nekem ez nem működik valamiért, biztos meg lett változtatva.


Mitévő legyek? Valami módszer, vagy feltörő program esetleg?


2015. jún. 24. 18:30
 1/3 A kérdező kommentje:

Olvastam olyat is, hogy reseteljem.

Nem igazán értek hozzá, azért kérdem: routerem mellett még van egy nagyjából ugyanakkora fekete doboz, ami szintén villog. A házban még két számítógép van, ahol van internet.


Anno ezekkel marhanagy babrálás volt, hogy rendesen be legyen állítva. Ha resetelem a routert, nem fog elcsesződni az egész?

2015. jún. 24. 18:34
 2/3 anonim válasza:
Nem lehet valamelyik gépen rákattintani arra, hogy "jelszó megjelenítése"?
2015. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a fekete doboz a modem lesz. Az, hogy mennyire csesződik el attól függ, hogy milyen netet használtok. Ha a modem igényli a azonosítást akkor azt a router kezelőfelületén tudod megadni. De gyanítom, hogy a konfigurálás nem menne úgy, hogy még a modemet sem ismered fel. Resetet a routeren lévő picike gombbal tudod megcsinálni. tűvel, körző hegyével vagy hasonlóval nyomva kell tartani és visszaáll gyárira. Ez által a konfigurációs felület is visszaáll és be tudsz lépni adminnal, csak kérdés, hogy be tudod e állítani? Persze lehet hogy semmit nem kell, a gépek dhcp-vel kapják az ip-t, a router alapértelmezetten dhcp-n oszt, jelszó nincs a routeren, wifi alapértelmezett aktív, ssid sincs beállítva, szóval egy sima általános hálózatról beszélünk akkor nem kell semmit állítgatni, mondjuk egy wifi jelszót azért érdemes.
2015. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!