Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen következménye lesz...

Milyen következménye lesz ennek? Lopásnak számít?

Figyelt kérdés
Egy pár hete fent vagyok egy torrent letöltős oldalon, és utorrent-el töltök le zenéket. Viszont a SEED-elés nem megy, a programom letölteni letölti a zenét de nem osztja vissza azaz nem seed-el bármit csinálok. Azt hallottam, hogy aki nem seed-el az olyan mintha elopta volna a letölthető zenéket. Mit csináljak? Milyen bajom lehet ebből? Rendőrségi ügy vagy ilyesmi? Aki tud segítsen, nagyon félek..
2010. márc. 4. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle rendőrségi ügy mivel maga a torrentezés is illegális, ergo nem tudnának feljelenteni.. Tölts le filmeket is amit sokan töltenének le stb. Valszeg nincs kinek visszaosztanod vagy rosszak a beállításaid. Am max kib*sznak az oldalról ha nem töltesz vissza :D
2010. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

''Függetlenül a forrás legalitásától a lefele irányú, magáncélú másolás keretében végzett letöltés az legális'' Ormos László Ügyvéd


Tehát Magyarországon (és még sok helyen máshol is) nem illegális a letöltés. Viszont a feltöltés már igen ami a Bittorrent protokol jóvoltából gyakorlatilag automatikusan be is következik. De ezeket a szálakat kibogozni szinte lehetetlen, már csak azért is, mert lehet titkosítani a protokollt és, mert nem minden peer Magyar állampolgár amiért rájuk már más jogszabályok vonatkoznak. Tehát a jogrendszer kissé „öngyilkos” módon viselkedik de kedvez a fájlcserélőknek.


Ezen cikk az M1-en bemutatott -majd egy éves- Kultúrház című műsora alapján íródott.

Szerintem nem ártana utána olvasnod a torrentezésnek ajánlom: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ezeket a szálakat kibogozni szinte lehetetlen, már csak azért is, mert lehet titkosítani a protokollt"

Khm, az IP címed ott virít, és könnyű kideríteni, hogy nagy valószínűséggel torrentezel-e. Más kérdés, hogy ki fog épp rád akaszkodni, mikor öregasszonyokat és kisgyerekeket is lehet riogatni?

2010. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előzőnek:


gondolom IP titkosításról és hide-ról nem is hallottál, de szerintem ne is menjünk bele....

2010. márc. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy te ismersz kiváló pistikeproxykat...
2010. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És ha data.hu-ról töltünk le?? Milyen oldalakról lehet csak letölteni feltöltés nélkül??
2010. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!