Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nektek sikerült beüzemelni az...

Nektek sikerült beüzemelni az új upc ubee modemet? Routerrel együtt?

Figyelt kérdés
Van D-link router is és nem tudom most akkor csak ugyanazokat a kábeleket kell az új modembe is bedugni, ami eddig is a upc modemben volt? Ha összedugom nem jön vissza a net, így még a régit használom egyelőre.

2015. júl. 11. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha használni akard a dlink mellett az ubeet (hogy az ossza a netet és ne az ubee), akkor a modemet (ubee) bridge módba kell kapcsolni.

Utána ha be akarsz lépni az ubee-be, a kövi ip-vel tudsz:

192.168.100.1

2015. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy net guru, szóval nem tudom mit kéne tenni. :S ha át dugom a régi modemből az újba a kábeleket, akkor utána pontsan mit kéne? van valami leírása a upcnek?
2015. júl. 11. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Ubee eszköz már modem, és router egyben ( Home Gateway ). Rendelkezik NAT, illetve DHCP funkciókkal, de még WiFi is van benne.

Ha mégis saját routert szeretnél használni, akkor az Ubee-t - ahogyan azt az 1. válaszoló írta - Bridge módba kell helyezned.

2015. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha a routert is átdugom a mostani új modemre, kell valamit utána még csinálni? a laptopon láttam, hogy lehet csatlakozni hozzá, de itt az asztalin nem tudtam mit kell csinálni még.
2015. júl. 11. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a HGW-t ( UPC-s eszköz ) átállítani Bridge módba.

De mint ahogy már írtam, akár teljesen kihagyhatod a saját routeredet, és elteheted a dobozába.

A UPC-s eszköz is működik routerként. A WiFi jelszó az alján van, az asztali gépet meg kábellel tudod hozzá csatlakoztatni.

2015. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amilyen kábelek most a routerbe vannak bedugva, azokat mind dugjam át a nagy upc modembe? vagy ne mindet?
2015. júl. 11. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Az asztali gépet összekötöd a UPC-s eszköz 4 LAN portjának egyikével, a laptopot csatlakoztatod a UPC-s eszköz WiFi hálózatára ( jelszó a router alján/oldalán ).

Nem kell túl bonyolítani.

2015. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!