Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnék hardveres...

Hogyan tudnék hardveres gyorsítást adni a HTML5 Youtube-os videóknak?

Figyelt kérdés

Már nagyon erőlteti mindenki a HTML5-öt, így átváltottam.

De a videókártyát szinte alig pörgeti a videó streaming, és szaggat, ha mondjuk 4K videót nézek, holott ugyanaz a tartalom flash alatt gond nélkül megy. Flash alatt látszik, hogy a videókártya pörög rendesen (GPU-Z-vel megnéztem), HTML5 alatt meg szaggat, de a videókártya gyorsításait nem nagyon veszi figyelembe.


Ilyen gyerekcipőben jár még a HTML5? Vagy van valami módja rákapcsolni a hardveres gyorsítást? A böngészőm a legújabb 39-es Firefox, és minden bővítményem friss.


Biztos vagyok benne, hogy ha kihasználná a hardveres gyorsítást, akkor minden videó szépen futna HTML5 alatt is. De flash-el meg folyamatosan vergődik a Youtube, videózás közbe megáll, megfagy, nem működik már egy ideje, több ismerősöm is mondta ugyanezt a jelenséget.


Lehet egyáltalán a HTML5-be komoly hardveres gyorsítást aktiválni? A Youtube.com/html5 oldal alatt minden lehetőségnél pipa van nálam.



2015. júl. 12. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit sem írtál a gépedről, jó volna tudni, hogy mi van benne!
2015. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy GT 610-es videókártyám van

SSD-ről megy a rendszer

Egy AMD Phenom II X4 B50 3,2 Ghz CPU

4 GB DDR3 RAM


De ami a lényeg, hogy 4K videó Potplayer lejátszóval kb 95%-osan megy rajta (tehát majdnem teljesen tökéletesen)Hardveresen gyorsítva


Flash alapon Youtube-on 4K-t teljesen tökéletesen viszi, szintén hardveresen gyorsítva

(igaz a flash lejátszó néha rendetlenkedik, amit írtam is)

2015. júl. 12. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Elsősorban a videokártya driverétől függ a dolog, az legyen friss mindenképpen. Számíthat még az oprendszer is, linux alatt pl. szinte esélytelen még nvidiával is.
2015. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nvidia driver legfrissebb, Win7, Win10 oprendszer van, ugyanaz a helyzet...
2015. júl. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!