Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetem 10-15 percenként...

Az internetem 10-15 percenként megszakad, nem találok megoldást (? )

Figyelt kérdés

Egyébként a szolgáltatással eléggé meg vagyok elégedve, de az internetünk 10-15 percenként pár másodpercre megszakad, majd ezután visszacsatlakozik. Főleg online játékoknál idegesítő, hogy szimpla 30-40 pingem van és egyszer csak lecsatlakozik, majd pár másodperc múlva visszajön ugyanúgy 30-40 pinggel.


A routerem típusa "150M Wireless Lite N Router

Model No. TL-WR740N / TL-WR740ND"

(Firmware Version:

3.16.6 Build 130529 Rel.47286n


Hardware Version:

WR740N v4 00000000)


2015. júl. 15. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent leírtál csak a lényeget nem. Melyik szolgáltató?
2015. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

TP-Link az inkább az olcsóságáról mintsem a megbízhatóságáról híres. (Bár javult a helyzet, de még mostanában is sok a selejt.)


Én első körben a szolgáltató által adott modemet és a gépet összekötném egy vezetékkel és tesztelném 1-2 napig. Ha a probléma megszűnik, akkor vegyél másik routert!


Ha továbbra is gond van, akkor lehet még gond a gépen (szoftveres vagy hardveres) vagy a szolgáltatónál. Ezt úgy tudod kipróbálni, ha van egy másik gép amit ráköthetsz szintén közvetlenül a modemre. Ha azon nem jelentkezik a hiba akkor a te gépedben van. Ha az is megszakad, akkor fel kell hívni a szolgáltatót és udvariasan elmagyarázni, hogy "csak szemetet kapsz a pénzedért"! :)

2015. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Első körben, csinálj egy router firmware frissitést, ha jól néztem van 2015-ös firmware a routeredhez : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!