Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem megy a net a laptopomon,...

Nem megy a net a laptopomon, de csak azon. A telefonokon és a többi laptopon jó. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap bekapcsoltam a gépet, és észrevettem, hogy rendkívül lassan adja be a Firefoxot, és utánaa böngészési sebesség is borzalmas. 10 perc, amíg betölt egy Google keresést, a többi oldalról nem is beszélve

... Megpróbáltam néhány dolgot, amit a neten írtak, (pl gyorsítótár törlése, vírusírtás) de egyik se jött be. A laptop nincs egy hónapos, és megbízható embertől (lásd: barát) szereztük be. Ma azt is kitapasztaltam, hogy az indulás utáni 1-2 percben még jó, ha gyors vagyok, betölti a Facebookot is, és utána gond nélkül tudok Facebookozni (érdekes módon a weboldalakkal ellentétben a kommenteket betölti, de az új híreket, vmint a chatet nem.). Ezt a kis időt kihasználva letöltöttem a Chrome-ot (a letöltési sebesség is rendben van...), ami nemhogy gyorsabb lenne, hanem elindítom, és még kattintani se tudok, mert lefagy. Nem tudom, hogy összefüggésben van-e ez a dolog azzal, hogy tegnapelőtt este bedobott egy ablakot, hogy sürgős frissítések vannak, és újra kell indítani a gépet. Újraindítottam, elkezdett frissíteni, aztán kiírta, hogy leállítás... De nem állt le 4 órával később se. Lehajtottam, gondoltam majd lemerül, és kikapcsol. Így is lett, aztán feltettem töltőre és benyomtam, majd befejezte a frissítést, és bekapcsolt (majd rányomtam a Firefox-ra, és jött elő először a probléma). Ja, és megjelent egy ikon, amin egy zászló és egy óra van, odaírva, és ha ráviszem az egeret, azt írja, hogy a karbantartás megkezdődött (jobb oldalt van a "Windows 10 beszerzése" ikon mellett.). Ötletek? Telóról írtam, bocsi az esetleges helyesírási hibákért.



2015. júl. 20. 03:08
 1/4 horex ***** válasza:

Távgyógyitás ebben az esetben nem egyszerű és én sem tudom.

Azt ugyan nem irtad hogy milyen op.rendszered van, és milyen laptop vagy pc a gép.

Van-e telepitő WIN CD-d?


Csinálnék egy új tiszta telepitést, mondjuk WIN7-re de akár 8-ra


Mifrancnak a WIN10, de még a 8-sem, mit kapsz a WIN7-hez képest többletet?

Elmondom, majd jönnek rugdosni engem, nagyon jól megvagyok az XP-vel is :)


Az emlitett zászlódrol itt irnak

[link]


Szoval hagyd a fenébe, csinálj egy friss telepitést, mitán lementetted a neked szükséges képeket/adatokat, jelszavakat stb.


Itt utána-olvashatsz mindennek

[link]


[link]


A 4* helyére ird be dirty, mert nem engedi úgy linkelni


Egy extrém próbálkozás is sikeres lehet

Visszaállitani az első időpontra a WIN-t, uninstall minden Windows összetevő/frissités és akkor csinálni róla egy partició mentést, azt kirni CD/pen-re hogy meglegyen

Persze csak ha a visszaállitással észre tér a gép

2015. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Win 8.1-em van, és Asus laptop. Nem akarom rátenni a Win7-et, mert gyorsabb a 8.1, és a csempéket teljesen ignorálni lehet már. A tánácsokat köszönöm, kipróbálom őket:)
2015. júl. 20. 13:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Megoldódott. A frissítés hibája lehetett valószínűleg, mert a tegnap megérkezett kis 1 perces (új) frissítés után működik minden. :)
2015. júl. 23. 04:47
 4/4 horex ***** válasza:

HA lehajtod a képernyőt, változóan lehet beállitani hogy arra mit tegyen, ha jól tudom, kikapcsoljon, hibernáljon, vagy alvásba menjen

Hallottam, hogy ezek a frissitések kibirhatatlanúl hosszu idő alatt jönnek le időnként , amit megun a felhasználó , megszakitja és akkor van ilyen gebasz


Mindegy hogy , lényeg hogy rendben van!

2015. júl. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!