Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router gondok miért nem működik?

Router gondok miért nem működik?

Figyelt kérdés

Na vettem egy well WRC5010N(U) routert es akartam volna telefonon netezni mivel ugy kényelmesebb volna nekem :))

Van egy asztali számitógépem amibe nincs wifi !!!

Kábeles netem van itthon pontosan ilyen:


[link]


Na es a portbol kihuzom mind a 2 kábel a lilat meg a feheret is bedugom a routerbe

A lila megy a wan ba es a feher a lan 1 be vilagitanak a power a wan meg a wlan is vilagit zolden:


[link]


[link]


na aztan ramegyek a bongeszomre beirom az ip cimemet bealitom a nevet meg a jelszot minden jo elmentem a telefon is erzekeli meg a jelszo is jo ra kiirja hogy kapcslodva meg minden de mikor google playre vagy facebookra akarok menni at irja ki hogy nincs internetkapcsolat ez mitol lehet??? És a gép is igy érzékeli ha be van dugva a router :


[link]


es ha probalok netre meni a gepen akkor nem megy.Kérem szépan valaki segitsen megoldani a problémát Köszönöm :))



2015. júl. 22. 10:36
 1/5 A kérdező kommentje:
jah telefonom pontos márkája sony xperia tipo
2015. júl. 22. 10:37
 2/5 A kérdező kommentje:
legujjab driverek is fent vannak a gepemen nemtudom hogy mi lehet a baj ://
2015. júl. 22. 10:37
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
De router csatlakozik is a netre? A status menü mit ír?
2015. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van a hálózaton egy aktív eszköz, ami a LAN kábelből jut áramhoz. Ami az első képen van, az ennek a táegysége. Kihagytad a körből a tápegységet, ezért nem jut áramhoz az aktív eszköz, így helyi hálózat van, internet nincs.

Mindent szerelj vissza úgy, ahogy volt, majd nézd meg, van-e a gépen internet. Működő intenet esetén mehetsz tovább. Két csatlakozója van a tápegységnek, POE és LAN. A LAN feliratú (kék kábel) megy a gépedbe, ugye? Ezt húzd ki a gépből és dugd a router egyik LAN portjába. Ha szerncséd van, akkor lesz internet a telefonodon. Lesz a gépen is, amint szerzel egy harmadik UTP kábelt a router egyik LAN portja és a számítógép közé.

Ha nem működik az internet, akkor a kék kábelt a router LAN portja helyett a WAN portba dugd. Itt még lehetséges, hogy eszközölni kell némi beállítást a routerben, de utána már működni fog.

2015. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uj gondok :/// Megcsnaltam a routert ugy ahogy az elozo valaszolo mondta ment is neteztem telefonon csak tegnap kikapcsoltam ma probalok felmenni megint minden ugyanugy ahogy tegnap wifi csatlakozva meg minden ra megyek facebokra a szobambol ahol van a wifi max erosseg meg minden es vagy 5 perci vartam nem toltot be mikor tegnap meg egy perc se kellet neki.Sztem megint van valami gond vele valaki segitetne kéérem
2015. júl. 23. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!