Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gépem hátulján a LED narancs...

A gépem hátulján a LED narancssárgán világít, ha a LAN kábel be van dugva. Ahol régen laktam ott zölden világított. Mi a különbség?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Semmi. Adat küldést és fogadást jelent. Ahol régen laktál is ugyanúgy kellett narancssárgán is világítania.
2015. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alaplap gyártótól függ, de kapcsolat sebességére szokott általában így utalni: narancs 10 Mbit, zöld 100 Mbit. De lehet van a gigabitesre is, az alaplap könyvében benne van.
2015. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
narancs led = Fast Ethernet (100 Mbps), zöld led = Gigabit Ethernet (1000 Mbps).
2015. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nálam azt hiszem úgy van, hogy zölden pislog az RJ45 csatlakozó LED fénye, ha Gigabites kapcsolat van és narancssárgán, ha 100 Megabites. Most az új modem/router egységünk támogatja már a gigabitet és zölden pislog (gyakorlatban is a madzaggal összekötött gépek között 100MByte/s feletti sebességgel is tudtam már másolni, míg ez korábban a 10/100-as módban max 12,5MByte/s lehetett). :)
2015. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! Akkor ha jól értem a zöld a jobb mert a narancssárga csak 100megás kapcsolatot jelent? A régi helyemen ahol zölden világított, ott Digi netem volt és érezhetően jobban is szuperált mint a mostani trékomos.. Nem szokásom üzletrontó kommenteket írni, de ez van.
2015. júl. 26. 13:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy még olcsóbb is volt mint a mostani és kb 3x akkora volt a le/feltöltési sebességem mint a jelenleginél. A stabilitásról nem is beszélve.. Itt csúcsidőben olyan belassulások vannak hogy azt nem kívánom senkinek. Leeht ez város függő is mert most egy elég kisvárosban lakom, ahol a Digi szolgáltató nem elérhető sajnos.
2015. júl. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!