Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Switch után wifi routert...

NemSzabi kérdése:

Switch után wifi routert szeretnék, lehet?

Figyelt kérdés
Adott egy modem+hub+65 méter cat5e kábel,azon egy switch+50 méter cat5e kábel számítógépbe dugva.Szeretnék wifit a házban ezért gondoltam hogy ráakasztok egy wifi routert.Ez még mind semmi,a switch után szeretnék mégegy 70 méter cat5e kábelt húzni amivel ugyanúgy wifit szeretnék...Megoldható,vagy rosszul gondolodom?Nagyon kérném a segítséget valaki hozzáértotol,mert már teljesen ossze vagyok zavarodva,a kérdésemre sehol nem találok egyértelmu választ!Koszonom!

2015. júl. 26. 19:10
 1/1 anonim válasza:

egyértelmű választ lehet, hogy én sem adok, mert nem pontosan értem amit írtál.


a kérdésedre tudok válaszolni, de a leírással összezavartál :D


Switch: gyakorlatilag csak jelerősítőnek használható, vagyis ha sokat akarsz kábelezni, akkor be iktatsz egy switchet. hogy hány méterenként arról mindig vita kerekedik, de 100 méterenként érdemes +1 switchet.


routert általában a végpontba teszel, vagyis ahonnan már nem lesz 100m-nél több egyetlen kábeles eszközig sem.


tehát csinálhaszt ilyet:


100m kábel + switch + 100m kábel + switch + 100m kábel + wifi router = erre csatlakozhat 4 kábeles eszköz (amiből egyik ugyancsak lehet switch ... vagy router) és lehet néhány wifis cucc: táblagép, laptop, mobil

2015. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!