Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék wifit de kisebb...

Szeretnék wifit de kisebb problémám akadt már legelején. Csatlakoztattam a kábeleket de eleve nem tudok konfiguráni mert nincs netem . Mit csináltam rosszul? Hogyan kell?

Figyelt kérdés
megpóbáltam már kínomban minden féleképpen. Adott az internet kábel, van hozzá ilyen poe adapter, modemem nincs. Az adapteren keresztül vezessem át a routerre? (A lan végüt a router lan dugójában a poe nevezetűt pedig a wan lyukba) vagy adapter nélkül az internet kábelt a wan lyukba a számítógép kábelt pedig a lan-ba. bocsánat a tudatlanságomért...

2015. aug. 18. 11:54
 1/3 Neuhauser László ***** válasza:

Kérdés:


- Szolgáltatód?

- Alapból a net hogy jön be hozzád?

(ADSL/KÁBEL/egyéb) ?


A router konfigurálásához NEM szükséges internet

2015. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szolgáltatóm a netsurf, mikróhullámú internetem van. Tetőn van az adóvevő bent a házban ilyen : [link]
2015. aug. 18. 12:29
 3/3 Neuhauser László ***** válasza:

a géped DHCP-n kap IP-t?

A router WAN-jába NE dugj semmit, a LAN1-be a gépedet

Konfiguráld úgy, hogy DHCP-n NE osszon IP címet, majd a LAN 4 - be dugd be a netből érkező kábelt

Így a routeredből csináltál egy SWITCH-et ami eúwifit is tud

Persze, ehhez az kell, hogy több IP címed is lehessen


VAGY


A router-en meghagyod a DHCP-t, a WAN-ba dugod a netet

Konfigurálásnál a WAN porthoz DINAMIKUS IP - t állítasz, esetleg MAC klónozást a gépeddel, és mennie kell utána


Konfiguráláshoz csapd fel a kézikönyvet és/vagy a CD-t

2015. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!