Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor feltörték a PayPal...

Most akkor feltörték a PayPal számlámat is? Kapott vki ilyesmi értesítést már?

Figyelt kérdés

Egyáltalán elhiggyem vagy ez is vírus?

Azért vagyok már paranoiás mert az utóbbi időben nem egyszer feltörték a gépemet (facebookomat, mindenemet) és durva vírusokat küldtek rá (egyik tönkre is ment), úgyhogy valaki nagyon nem bír magával, és nem tudom, mit vegyek komolynak, és mit ne....


Vélemények?


Ezt kaptam a közvetlen emailemre:


Your account has been flagged. View Online

Υour account has bееn flaggеd.


Hello,


Αѕ раrt оf оur оngоіng effоrt tо рrоvіde а ѕаfer, ѕіmрӏer аnd mоre ᴄоnvenіent ѕervіᴄe tо оur ᴄuѕtоmerѕ, оur rіѕk deраrtement іѕ fӏаggіng ѕоme ѕuѕрeᴄted аᴄᴄоuntѕ.


Reᴄentӏу, уоur аᴄᴄоunt wаѕ revіewed аnd fӏаgged beᴄаuѕe оf а роtentіаӏ ᴄоnneᴄtіоn tо ѕоme frаuduӏent trаnѕаᴄtіоnѕ. Tо аvоіd аn eventuаӏ reѕtrіᴄtіоn tо уоur аᴄᴄоunt, рӏeаѕe verіfу уоur іnfоrmаtіоnѕ bу ӏоggіng іn tо оur Lіtіgаtіоnѕ Mаnаgement.


Thіѕ ᴄаn be dоne bу ᴄӏіᴄkіng оn the buttоn beӏоw.

Restore your access now Or bу ᴄӏіᴄkіng оn this link.


[link]


Helр Seᴄurity


Hоw dо I knоw this is nоt a fake email?


Fake email uses a generiᴄ greeting like "Dear user" оr "Hellо member" We'll always address yоu by yоur first and last name оr the business name оn yоur aᴄᴄоunt. Alsо, fake emails оften ᴄоntain missрellings and grammatiᴄal errоrs. Remember nоt tо ᴄliᴄk any links in susрiᴄiоus lооking emails.


Cliᴄk here tо learn hоw tо defend yоurself against рhishing and sрооfing.


This email was sent tо xxxxxxxxxxxxx@gmail.com, beᴄause yоur email рreferenᴄes are set tо reᴄeive our Periоdiᴄal seᴄurity Uрdates. Cliᴄk here tо Unsubsᴄribe.


Cорyright © 1999-2015 . All rights reserved. S.à r.l. et Cie, S.C.A., Sоᴄiété en Cоmmandite рar Aᴄtiоns. Registered оffiᴄe: 22-24 Bоulevard Rоyal, L-2449, Luxembоurg, R.C.S. Luxembоurg B 118 349.



2015. aug. 21. 07:31
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez egy adathalász e-mail. Ha az emailban lévő linken keresztül léptél be, akkor fogják feltörni a Paypalodat, mivel megadtad neki az e-mailodat is és a jelszavadat is.


Kipróbáltam a linket. Simán beenged olyan E-maillel és jelszóval is ami nem tartozik össze, sőt simán beenged olyan e-maillel is ami valószinűleg nem létezik és a hozzá "tartozó" jelszóval is (ami bármi lehet).


Tehát a link célja a felhasználó e-mailjanak és jelszavának megszerzése (másképpen fogalmazva : ellopása ).


Üdv.


U.I. Ha a linken keresztűl beléptél akkor villámgyorsan próbáld megváltoztatni a Paypalos jelszavadat (ha még megtudod) és a szabályos módon lépj be.

2015. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de durva .......

hogy engem az utóbbi időben minden ilyen ..ar megtalál...


Nem, nem, hála istennek nem kattintottam arra a linkre, és azóta be se léptem, úgyhogy akkor ezek szerint megmenekültem, de azért cserélek jelszót gyorsan.


Az ész megáll na, hogy csak az utóbbi 1 hónapban nekem mennyi bosszúságot és persze mennyi pénzkidobást okoztak ezek a ..arok, azt már lassan össze se tudom számolni. Pedig erős védelem van a gépemen, és mégis ...

De hát az infósom megmondta, hogy ha tényleg profi valaki ebben, akkor számára nincs lehetetlen a feltörést illetően.


köszi!

2015. aug. 21. 09:40
 3/3 szántóvető ***** válasza:
én sosem kapok ilyen emaileket.de az még durvább hogy a face-edet feltörik és hozzáférnek az adataidhoz.gondolom nem szoktál online vásárláskor bankkártyával fizetni.az nem normális hogy ilyen szinten hozzáférnek a gépedhez.milyen programokkal védekezel a fenyegetések ellen?
2015. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!