Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudom, hogy cookie-kat használ...

Tudom, hogy cookie-kat használnak a weboldalak, de nem érdekel. Minek kell erre állandóan figyelmeztetni?

Figyelt kérdés

Már tényleg unom, hogy minden weboldal kidobja a figyelmeztetést. Igen, cookiekat használnak, hogy még jobbá tegyék számomra blablabla.

Nem tudtok valami Firefox kiegészítőt, ami ezt a figyelmeztetést egyszer s mindenkorra lelövi az összes oldalon?



2015. szept. 6. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel ennek a megvalósítása nem szabványos (mindenki másként hozza tudomásodra), erre nem sok esélyt látok.


Az viszont érdekes, ha ennyit találkozol vele. Ez vagy azt jelenti, hogy folyamatosan privát böngészést használsz, ami ezeket a cookie-kat bezáráskor törli, vagy folyamatosan vadonat új weboldalakra tévedsz, ahol még nem jártál sosem. Ugyanis normál esetben minden oldal ezt a figyelmeztetést (ami egyébként egy EU-s irányelv miatt kötelező) csak egyszer látod.

2015. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Használok privát böngészést is. Van, amikor az előzményeket törlöm.

De tényleg nem tudom, az átlagos felhasználók közül ez a figyelmeztetés kit érdekel. "Juj, az oldal cookie-kat használ, el innen!" - senki sem gondolkodik így.

2015. szept. 6. 17:35
 3/8 Drone007 ***** válasza:
Ez az eu-s szabályozás újabb gyöngyszeme. Mivel a látogatót értesíteni kell, hogy ezekben a cookie-kban rá vonatkozó adatokat tárolnak, amikhez az adott oldal hozzáfér/elemez/értelmez stb... ezért a figyelmeztetést aktív elfogadással lehet csak hitelesíteni. Köszönjük meg az idióta eus vízfejeknek.
2015. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg szörnyű az EU. Nem tudom, ennyi ostobaságot hogyan tudnak kitalálni. Tényleg, ugyan kit érdekel a felhasználók közül, mit tárol a honlap a gépen? A felhasználók 1-2%-át talán. Más meg paranoiás, hogy megfigyelik, pedig nem erről van szó, de a legtöbben nem is értenek hozzá.
2015. szept. 7. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan nagy hülyeség ez. Két sort még elolvas az ember, egy adatvédelmi nyilatkozatot már nem. Legalább legyen azzal tisztában, hogy "követik", tudják, hogy honnan jött az oldalra, stb. stb.
2015. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. Ennek az egésznek gyakorlatilag semmilyen következménye nincs az illetőre nézve. Tehát felesleges...
2015. szept. 8. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neked a privacy, mint fogalom nem mond semmit, akkor valóban nincs értelme. De szerintem ebben nem fogunk egyetérteni. :-)
2015. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem az is elég lenne, ha pl. a böngésző címsorában megjelenne egy halálfej, vagy valami. :D Vagy egy nagy testvér arca, aki figyel téged. Vagy egy süti, de abból kizárólag a dobostortát tűrném el a böngésző címsorában.
2015. szept. 10. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!