Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Itthonrol egy 1km tavolsagu...

Itthonrol egy 1km tavolsagu free wifi-t milyen eszkozzel tudok fogni? Mi kell hozza?

Figyelt kérdés
Ebayen neztem wifi anennakat. Azokkal lehetseges hogy fogjak egy 1km es tavolsagban levo wifi jelet?

2015. szept. 8. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél antennát. Oké, hogy a te antennád ki tudja lőni messzire a jelet, de a másik antenna jele nem fog elérni hozzád...
2015. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy lány, aki többet ért az "internethez", mint a lányok 99%-a. Tudtad, hogy a rendszergazdák álma lehetsz? :D
2015. szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy tegyük fel, hogy elér hozzád a másik antenna jele, mert ugyanolyan távolságokat képes áthidalni, mint amit te veszel (kizárt), akkor igen, lehetséges lenne, hogy te otthon az 1km-el arrébb lévő free wifi-t használd.

Egyéb esetben nem, maximum ha beraksz egy AP-t, vagy repeatert az 1km-el arrébb lévő free wifi-hez, és kábelen átviszed magadhoz.

2015. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább aggódnék azon, hogy ezen a BÁRKI SZÁMÁRA TITKOSÍTATLANUL HOZZÁFÉRHETŐ kapcsolaton az adataimat mennyire tudhatom biztonságban...
2015. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@Lilla_1991: Semennyire, de meg a titkositotton sem, ha nem felhasznalonkent van kulon a hitelesites.


Illetve csak akkor lesz "biztonsagos", ha kozbeiktat az ember egy titkositott csatornat. VPN, SSH tunnel stb...

2015. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lilla, szerintem aki ingyen wifizni akar (lásd a kérdező és többedmaga), az pont leszarja az ilyesmit :D
2015. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!