Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC mediabox aktiválása...

UPC mediabox aktiválása hogyan történik?

Figyelt kérdés

A UPC szolgáltatást nem ismeri fel a tv-m, nem tudom hangolni, ha pedig hangolom is analóg csatornát tud keresni, de azokból sem talál semmit.

A Mediabox mellé nem kaptunk tàvirányítót, pedig úgy tudtam, hogy ez hozzá jár, ezzel lehet működtetni.

Minden kàbellel összekötöttem a tv-t, de egy csatorna sem jön be!

Mit lehet ilyenkor tenni?

Nem igazán értek hozzá, örülnék a segítő válaszoknak!



2015. szept. 9. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A boxhoz jár távirányító! Ha analóg adást is említettél, akkor ezek szerint kábeles szolgáltatásról van szó. Mivel analóg csatornát tudsz csak keresni, akkor úgy gondolom hagyományos TV-d van, s ezért is kaptál boxot, hogy tudd nézni a digitális adást, igaz, hogy az átalakítás miatt ez analóg lesz végső soron, de ennyire ne menjünk bele a dologba. A lényeg az, hogy amennyiben analógban sem talál semmit, akkor az két dolog miatt lehet. Ha úgy kerestél analóg adást, hogy közben a bejövő koax kábel a boxra van rákötve, akkor érthető, hogy nem találsz analóg adást, hisz nem a TV-re van dugva a koax, ha átdugtad a koaxot a TV-re, de úgy sem találtál analóg adást, akkor pedig gyanús, hogy nincs is nálad szolgáltatás, nem kötöttek rá a rendszerre. Mindenképp kell beszélj a UPC-vel, mert távirányító nélkül semmit nem ér a box, szóval kell tőlük kérni egyet. Az, hogy nem kaptál hozzá, azzal nem tudom mit kezdenek majd, mert te átvetted a kiépített "rendszert" a házban, szal nem tudom, hogy elhiszik-e majd neked ezt, hogy távot nem kaptál, ha nem, akkor venned kell tőlük 1-et.

Eleve az egész történetet nem nagyon értem. Ha beköttetted a UPC-t, akkor azt a szerelőtől valakinek át kellett vennie, annak aki otthon volt. Hogy tudta bármelyikőtök is úgy átvenni, hogy az nem működőképes?


Egy valamit tisztázzunk, mivel van rákötve a box a TV-re? Scart-tal? Ez így néz ki: [link]


Ha igen, akkor ugye nem a csatornák között keresed azt a csatornát, ahol várod a csodát? Szóval nem kapcsolgatsz 1-99-ig, s keresed azt a csatornát, ahol bejön valami, hanem átváltasz a TV távirányítóján scart bemenetre, ált. ez az AV gombbal történik?! Ugyanis egy vevőegység, nevezetesen az a set-top-box, amit kaptál nem úgy működik, hogy kiosztja neked a digitális adást analóg csatornákra, s azt be kell hangolni a TV-n, hanem egy állandó audio és videó jelet küld, mint pl. egy DVD lejátszó. Ezért kell átkapcsolni a scart bemenetre vagy RCA bemenetre stb. s onnantól kezdve a TV távirányítóját 2 dologra kell csak használni ki-be kapcsolásra ill. hangerő vezérlésére, minden más műveletet, csatornaváltás stb. azt a box távirányítójával kell elvégezni.

Végezetül pedig szakadjon rá az ég az olyan tetvekre, akik úgy szerelnek egy abszolút hozzá nem értőnél, hogy ennyit nem tudnak elmondani kb. 5 percben, mint amit én most leírtam neked, az ilyenek, akik utálnak beszélni, menjenek darusnak.


Szóval boxot rákötöd a TV-re scarttal, a bejövő koaxot a boxra kötöd ha esetleg nem arra lenne eleve kötve. Bekapcsolod a boxot, a TV-t pedig a (a TV távirányítójával, valszeg AV gombbal) a scart bemenetre kapcsolod. Ezután pedig csatornát sajnos a box kezelőgombjain tudsz majd váltani, míg nem kérsz a UPC-től egy távirányítót. Ha kaptál munkalapot, akkor a dolgozót pedig jelentsd föl a UPC-nél.

2015. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!