Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok segíteni Wireshark...

Tudnátok segíteni Wireshark használatba? Hogyan kell letiltani a háttérben futó adatforgalmat?

Figyelt kérdés

Az lenne a feladat, hogy meg kell nyitni a google.com webhelyet, és pár dolgot erről ki kell olvasni a Wireshark-ból. Ez oké, de nekem az lenne a gondom, hogy ahogy elindítom a Wireshark-ot azonnal több száz vagy ezer sor megjelenik, anélkül hogy bármit is csináltam volna.

Az összes olyan programot ami tudomásom szerint internetet használ bezártam, még a böngésző sincs megnyitva, de mégis folyamatosan egy csomó mindent ír ki különböző IP címekről. A legtöbb TCP protokoll.

Így hiába írom be hogy google.com, a több ezer, folyamatosan növekvő kapcsolatok között sosem fogom megtalálni.



2015. szept. 14. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az probléma ha mindenből kiléptél, mégis nagy az adatforgalom (főleg hogy nem is irányítási csomagok szűrődnek be hozzád). Windowson és Linuxon is a netstat paranccsal kérhetsz listát azokról a programokról amik hálózati forgalmat bonyolítanak.


Az eredeti problémához visszatérve, nem olyan bonyolult: CTRL+F-el tudsz keresni, csak figyelj hogy string-re legyen átrakva a keresés területe. Itt beírod a google-t, és remélhetőleg az első DNS kérést kapod meg válaszul. Megkeresed a kérésre érkező csomagot, amiben értelem szerűen benne lesz az IP. Ezt a kis kitérőt azért érdemes beiktatni, mert így biztosan arra a címre szűrhetsz majd amin a böngésző kiépítette a kapcsolatot.


Tehát ha megvan a cím akkor szűrőd a találatokat pl így:

ip.addr == 216.58.209.174


És meg is van az egész kronológiai sorrendben. Ha HTTPS-el létesíted a kapcsolatot, akkor nyers TCP csomagokat fogsz csak látni. A Wiresharkban van lehetőség az SSL-es adatfolyam dekódolására, de ehhez természetesen kell a privát kulcsa a Google-nek, amit szerintem nem adnak oda.

2015. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sikerült megoldani a feladatot. :)


Most viszont egy elég érdekes dolgot történt.

Eddig ugye kábellel csatlakoztam a nethez, és egy csomó TCP meg UDP csomagot kapott a gépem mindenféle idegen IP címtől, anélkül hogy bármit csináltam volna.

Most átváltottam WiFi kapcsolatra. Új MAC cím, új IP cím.

Így a gépem már nem kap sok csomagot, de a router állandó Broadcast ARP kéréseket küld, hogy ki a 192.168.1.19 ( a gépen vezetékes hálókártyájának kiosztott cím ), de mivel már másik belső IP-je van a gépemnek, a router nem kap választ.

Ebből gondolom hogy még most is folyamatosan jönnek a csomagok, csak a router nem tudja hova továbbítani.

Nem tudod mi lehet ez?

2015. szept. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!