Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Domain nevet mindegy hogy hol...

Domain nevet mindegy hogy hol veszek? Utólag csatlakoztatnék hozzá tárhelyet.

Figyelt kérdés

Van egy domain név ami jelenleg szabad, szeretném minél előbb megvásárolni biztos ami biztos alapon.

Viszont még kb 1 hónapig fejlesztem az oldalt hozzá, addig nincs szükségem tárhelyre.

Kb 3200-ért megvenném a .hu-s címet 2 évre, majd ha elkészül az oldal, rendelnék máshonnan egy megfelelő tárhelyet, és összekötném a 2-t.

Ez így működik? Illetve ha abban az 1-2 hónapban nem kötöm tárhelyhez, és beírom a valami.hu-t, mi jelenik meg?


2015. szept. 26. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

2 helyről tudsz "bérelni" nevet. (Azért bérlés, mert ha nem fizeted szabad lesz.)

- Egyik: Domain regisztrator-tól

- Másik: Webhostingosoktól (ők meg a domain regisztrátoroknak küldik tovább)


Természetesen ha 1 név le van foglalva, onnantól a domain megszűnéséig bármikor és akárhányszor lehet a hozzákötni IP címet.

Mivel a domain név nem más, mint IP cím alias neve, host neve. Így több különböző domain nevet lehet 1 címre állítani, vagy domain-domain követéssel is akár.


Ha csak magát a domain nevet szeretnéd lefoglalni, akkor célszerű mindenféle webhostingot kihagyni.


Én személy szerint közvetlenül 1 regisztrátornál (van több is) regisztráltam nem is 1 domaint.

[link]


Első körben egy nyilatkozatot kell kitölteni.

- Személyes adatok, telefon, lakcím

- domain tulajdonságai, céges/magán

- 2 tanu aláírás

Ezt beszkennelve átküldeni + kifizetni. Onnantól számítva 2 hét türelmi idő van, ha reklamál valaki a domain névvel kapcsolatban.


Ha olyan elől foglaltad le, aki jogosan reklamál (pl. bejegyzett cég neve ugyanaz, még regisztrálás előtt), akkor átruházgatják. De ez a jogszabályban le van írva.

2015. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Illetve ha abban az 1-2 hónapban nem kötöm tárhelyhez, és beírom a valami.hu-t, mi jelenik meg?"


Erre nem válaszoltam. Nekem is van még nem társított domainjeim. Azokon ez:


Error 403

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

2015. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként még annyi, hogy idén már a .hu-s domain nevet is lehet online regisztrálni, nem kellenek hozzá papírok. Legalábbis a Tárhely.eu-n keresztül regeltem a domainjaimat és ott már megoldották, hogy ne legyen papírmunka.
2015. szept. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!