Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért függnek ennyire az...

Miért függnek ennyire az emberek a Facebook-tól?

Figyelt kérdés
Már kb. 30 olyan kérdés volt hogy nem működik és ilyenkor most összedől a világ?

2015. szept. 28. 22:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én speciel semmi másra nem használom, csak a barátnőmmel beszélek rajta. Nekem éppen ezért olyan rossz, mert napi 2-3 óránk van beszélni, és hát nem mindegy, hogy abból 1 óra arra megy el, hogy nem működik :D
2015. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én téged megértelek de hogy valaki azon éli az életét azt nem...
2015. szept. 28. 22:27
 3/13 anonim válasza:
100%
Utálom a facebookot, csak a leges legfontosabb ismerőseim vannak felvéve de azokkal is beszélgetnék inkább élőben szívesebben
2015. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1# nekem is van barátnőm, és mi nem beszélünk ott... épp most beszéltünk telefonon.


10 évvel ezelőtt is volt barátnőjük az embereknek, mikor még nem volt facebook.

2015. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én szarok a facebookra,én is csak 1-2 barátommal beszélek időnként meg barátnőmmel beszéltem sokat rajt de mivel nincs barátnőm már így nem lógok rajt egész nap
2015. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennek sok oka van..

1. Mert globális. Mert mindenki használja. Ma nem csak az a lényeg, hogy amire ráfüggsz az mit tud, hanem hogy mekkora a füstje. A Youtube is egyre sz*rabb az önkényuralmi szabályaival, de látod: megteheti, mert mindenki azt használja. Hiába létezne jobb online videoportál, a youtube maradna a toppon. A facebook szól a rádióból, a TV-ből, MINDENHOL, gyakorlatilag el van adva. Ha valaki nem megy fel, az úgy érzi kimarad valamiből. A beilleszkedés, a konform fontos az ember számára pszichológiai szempontból, csak úgy mint a WC-be pisilés. Az az elfogadott, a normális. Ma a Facebook az elfogadott, normális. Társadalmi bélyeg is kerülhet az illetőre, hogy ő nem halad a korral. Sokan úgy állapítják meg magukról hogy épelméjűek e, hogy leellenőrzik mások viselkedését. Ha az ember abnormális tevékenységet tartana normálisnak, akkor a leggusztustalanabb borzalom is normálisnak számítana. Ebből jön a "Ő facebookozik? Akkor én is!" szituáció.

2. Az információ függőséget okoz. Ezt nagyon jól tudják az internetes portálvezetők is, az újságírók, a TV-sek, mindenki. A civil ember ezt vagy hülyeségnek tartja, vagy nevetségesnek - ettől függetlenül létezik. Az FB egy olyan folyamatos információ áradatot közöl, amit megszok az agy, és hiányérzete lesz ha elveszik tőle. Ezért jut eszébe 2 percenként az FB függőnek, hogy megnézze jött e új üzenete stb.. görgeti az üzenőfalat, végignéz mindent, pedig valójában azt se tudja mi lesz ott.

3. Egyre több valójában internettől független dolog kerül fel az FB-re, így folytatva tovább a körülötte forgó globalizációt.

4. Egy egyszerűbb ok: Mert maga az oldal tök jó. Az emberek teszik sz**rrá. Semmi baj nincs azzal, hogy valaki egy régi ismerősével beszélget rajta, vagy ilyesmi. Könnyű rajta kapcsolatot teremteni.

2015. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Azért mert te tele vagy sztereotípiákkal és előítéletekkel, még nem azt jelenti, hogy azon élik az emberek az életüket. De nekem pl. a szociális életem szerves része, facebookon tartom a külföldi barátaimmal a kapcsolatot, a feltöltött képeim és videóim naplóként funkcionálnak és inspirációként mások számára. Különböző csoportokban is benne vagyok ahol tanácsokat adok, kapok, új embereket ismerek meg amikből személyes ismeret majd barátság jön létre.

Tehát igenis fontos számomra a facebook és engem is bosszant ha elromlik. Mégsem függök tőle. Egy kicsit több szubjektivitással állj ehhez a kérdéshez legközelebb, és akkor megkapod a választ magad is.

2015. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es ponthoz hozzáfűzném:

A kapcsolatteremtés alatt azt értettem, hogy egymástól messze lakó emberek között, kiknek nincs lehetőségűk személyesen találkozni. A Face nem élet, csak annak egy apróbb kiegészítője, egy kis segítség (pl. minek telefonáljak pénzért valakinek azért hogy jöjjön át este 8-ra, ha tudok neki írni ingyen?)

2015. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
20 evvel ezelott meg a vezetekes telefonon logtunk :)
2015. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,ment a zöld mindenkinek.
2015. szept. 28. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!