Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha nem ismerősöm facebookon,...

Ha nem ismerősöm facebookon, akkor láthatja, hogy megnéztem az adatlapját? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például nekem oldalt, a facebook ajánl olyanokat is ismerősnek, akikkel nincs közös ismerősünk. Akkor őket azért teszi oda, mert megnézték az adatlapom? És ha valakinek megnézem az adatlapját, akkor a facebook ajánlhat engem is ismerősnek neki?

2015. okt. 4. 00:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Például a kiket ismerhetek funkciónál kiadhatja-e a nevem?
2015. okt. 4. 00:21
 2/2 2xSü ***** válasza:
100%

A Facebook semmilyen formában nem ad információt arról, hogy ki nézi meg kinek az adatlapját. Sem közvetlenül, sem közvetetten, sem alkalmazás nem képes erre.


> például nekem oldalt, a facebook ajánl olyanokat is ismerősnek, akikkel nincs közös ismerősünk. Akkor őket azért teszi oda, mert megnézték az adatlapom?


Nem. Valószínű – bár én is csak találgatni tudok – a Facebook nem csak a közös ismerősöket figyeli, hanem azonos érdeklődést, pl. ugyanannak a csoportoknak vagytok tagjai, vagy ugyanazokat az oldalakat kedvelitek.


> És ha valakinek megnézem az adatlapját, akkor a facebook ajánlhat engem is ismerősnek neki?


Nem. Ebből is közvetve lehetne következtetni, hogy ki kinek az adatlapját nézte meg.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Egyébiránt nem véletlenül titkolja a Facebook ezt az információt. Számos olyan ok van, mikor valakinek az adatlapját úgy keresed fel, nézed meg, hogy különösebben az illető nem érdekel. Pár példa:

- Félrekattintottál, véletlenül tévedtél az illető adatlapjára.

- Valaki küldött egy rövidített URL-t, ami az ő adatlapjára vezetett.

- Keresel valakit, akiről tudod, hogy az illető ismerőse, így megnézed az ismerőseinek a listáját.

- Úgy rémlik neked, hogy mintha ő osztott volna meg egy olyan cikket, ami így utólag érdelek, és ezért nézed meg a posztjait.

- Keresel valakit, vagy egy szöveget, linket, amiről neked úgy rémlik, hogy az illető által megosztott bejegyzés kommentjében olvastál.


Mondjuk adott egy tini lány, aki pont annyira önérzetes és öntelt, mint amilyen ostoba, és ő azt látja, hogy a neki nem szimpatikus osztálytársa Lúzer Pistike megnézte az adatlapját, akkor ezen fel lesz háborodva, kizárólag arra fog gondolni, hogy biztos a képeire csorgatja a nyálát. Persze lehet, hogy Lúzer Pistike nem is annyira lúzer, a csaj nem érdekli, viszont az általa lájkolt hoax kommentjében leírt urbanlegends.hu -s linket keresi, ezért megnyitja a lány adatlapját, megkeresi a bejegyzést, és jóidő.


Ha látnák az emberek, hogy ki kinek az adatlapját nézték meg, vagy ha erre valamiféle közvetett módon következtetni lehetne, akkor az eredmény sok vita lenne, hogy „mit nézegeted az adatlapomat?”, emberek tiltanák le egymást, stb… Ez senkinek nem érdeke, se a felhasználóké – azé sem, aki letilt –, sem a Facebooké úgy általában.

2015. okt. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!