Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan alakítsak ki gyors...

Hogyan alakítsak ki gyors wifi hálózatot? Mindenképpen szükségem lesz UTP kábelre?

Figyelt kérdés

120Mbit/s-os netem van és Technicolor TC7200 modemet kaptam ami elvileg tud wifi-t is. Ez jelenleg úgy néz ki, hogy a lakás legtávolabbi pontjában már fele akkora sávszélesség sincs, pedig egy PCI kártyával, vezeték nélkül akartam megoldani a dolgot. (Samsunk TAB2-vel mérve [Speedtest app.] modem mellett 32.84 Mbps le, 22,37 Mbps fel 22-es pinggel, a távolabbi szobában (kb. 8 méter légvonalban) már csak 15.91 Mbsp le, 12.81 Mbps fel-t mértem.)

Esetleg ha egy erősebb wifi routert csatlakoztatnék kábellel a modemre az segíthet vagy mindenképpen keresek helyet az UTP kábelnek azon a 3 falon át?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 9. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Három vastagabb falon nem is nagyon fog átmenni a wifi rendesen. Szerintem egyszerűbb lenne STP kábellel megoldani.


Addig is ha androidos telefonod van, töltsd le a Wifi analyzert, azon meg tudod nézni, hogy melyik csatornára rakd a wifi-t(ha társasházban laksz akkor ez valószínűleg a 10-13as körül lesz). Az alkalmazással szintén meg tudod nézni, hogy melyik irányba szórja leginkább a wifi-t(Az én upc-s Cisco-m az alja felé...) és a szobád felé fordítani

2015. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!