Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a legegyszerűbb módja...

Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy egy egyszerű saját e-mail rendszert hozzak létre, bármint én általam "programozottat", saját domainnel, és lehetőleg ingyen?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 19:35
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Domain-t mindenképpen bérelned kell, ezt nem tudod kikerülni.

Ha neked sok az évi párezer forint erre, akkor villanyszámlára fogod költeni, mivel egy otthonról üzemeltetett szervernek éjjel-nappal mennie kell - egy pár éves, átlagos asztali gép 50W körül, a régebbiek inkább 70W felett fogyasztanak, egy régi laptop 30W, nem túl régi 20W, az újak akár 10W alatt, egy MálnaPC vagy hasonló pedig 5W alatt. Az utolsók már egész jók, de sajnos valószínűleg meg kell venni, ami nincs ingyen.

Mondjuk 40W-os asztali géppel és 35Ft-os KWh áramdíjjal számolva: 40W * 365nap * 24óra = 350400Wh = 350KWh >> 350 KWh * 35Ft/KWh = 12250 Ft/év.


Ha megvan a hardver, akkor jöhet a szoftver, ami ajánlottan Linux (Windows-t is választhatsz, de ingyen csak kalózkodhatsz, amihez támogatást magadnak kell keresni, szerintem nem is annyira segítőkészek ezen a platformmon, mint Linux-nál), persze ha nincs Linux-kezelésben tapasztalatod akkor eltart egy ideig mire kellő gyakorlatot megszerzed - Linux fórumok aktív látogatása erősen javasolt.

Viszonylag friss, több fejezetre osztott, levelezőszerver-telepítés leírás, Debian Linux-ra:

[link]

2015. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg Windowsra is tudsz küédeni?
2015. okt. 28. 09:19
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Sajnos Windows-ra nem találtam. (valószínűleg nem jól kerestem, vagy nem elég kitartóan)


Ami a múltkori válaszomból kimaradt:

Otthoni szervernél fix-IP is kell (az árát az internet-szolgáltatódtól kérdezd meg), mert a szolgáltató időnként automatikusan újat ad, ilyenkor az új IP-hez a domain újra-hozzárendelése sok idő, és egy átlagos otthoni internetkapcsolatnál naponta változhat az IP.

2015. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!