Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet, ez és mi rá a...

Mitől lehet, ez és mi rá a megoldás?

Figyelt kérdés
Tesóm, elkezd játszani valamit a gépén, én pedig, ha csak egy 4 perces YOUTUBE videót megnyitok, már elkezd felmenni a pingje jó magasra, és laggol neki, ha pedig bezárom a videót egyből okés neki. Ez így nagyon nem jó. Ez mitől lehet? Esetleg valamilyen program segít ezen a problémán? Válaszokat előre is köszi.

2015. okt. 29. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Router van beüzemelve, ami megy a modembe. A Routert kicseréltük az új, esetleg a modem miatt lehet, az egy kicsit régi. Én közvetlen közelről kábelről vagyok bedugva, a tesóm pedig Wi-Fi-n keresztül játszik. Régebben semmi probléma sem volt, akár hány órás videót megnyitottam, de most egyre gyakrabban van ez a probléma.
2015. okt. 29. 15:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez belső hálozaton igen, így van, ha valaki használja a netet és a masik is kezdi használni az internetkapcsolat a számítógépek között megoszlik. Először is ahhoz hogy segíthessek azt mondd meg, hogy milyen routered van, és milyen szerződésed a szolgáltatónál.
2015. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. A szolgáltatónál nem konkrétan a szerződés kell megmondanod, hanem az hogy milyen sebességű a neted.
2015. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! TP-LINK TL-WR841N -es típusú, 300Mbps(2,4GHz) Wireless N Router.
2015. nov. 3. 18:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Csináltam egy mérést az internetem sebességéről, elvileg 10 mb-os netünk van, hát a mérések kicsit kevesebbet mutatnak: [link]
2015. nov. 3. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Az előző válaszoló vagyok. Sajnos a neted nagyon lassú ahhoz, hogy a tesód is tudjon játszani egy "magas internetfogyasztású" játékkal, és te is videót nézni. A tesód játékára ezek szerint szükség van az egész 10Mbps-re, hogy lagg nélkül tudjon játszani. A routerrel nincsen gond.

Én is ilyen problémával küszködtem, hosszú ideig. Ahogy a laptopomat elindítottam a tesóm játék közben már ordibált is, hogy lépjek le a wifi-ről. Én megoldottam simán átvezettem egy netes kábelt, csak annyi a különbség, hogy nekem 200Mbps-netem van, de a hálózat olyan rossz volt, hogy csak 10Mbps ért el. Így kábelen megkapom mind a 200-at. Úgyhogy ha van lehetőséged ha nem is nagyon, de kicsivel "növeld" a szolgáltóval a szerződésed.

2015. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, az lesz :)
2015. nov. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!