Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-on a videóm miért...

Youtube-on a videóm miért kicsi, ha egész képernyőre teszem?

Figyelt kérdés

Felvettem ahogy játszok Action progival. Ezt a videót fel akartam tenni Youtubera, hogy 720p-be is nézhető legyen. Mivel az eredeti videó nagy méretű lett, átkonvertáltam a Windows Movie Makerrel, ezekkel a konvertálási beállításokkal(az eredeti video 1280x1024, mert ez minitorom felbontása, és az actionnal igy is vettem fel a játékot): 1280x720 felbontás, 30 fps. Na ez a youtube-on rendes nézetben ( [link]

meg mozi módban( [link] rendesen működik, de teljes képernyőben valamiért körbe mind a 4 oldalán a videónak vastag fekete széle/kerete van: [link]

Tehát hiába teszem a videót teljes képernyőbe, mégis mozimód nagyságú marad, mert alul, felül, oldalt több mint 5 centiméter fekete vastag csík van. Azt hogy lehetne megoldani, hogy a videó nagysága ne legyen fix, hanem ha teljes képernyőbe teszem, akkor az egész képernyőt töltse be(nyilván homályosodna , de nem baj, most nem ez a lényeg)? Mert bármely videóban rendesen nagy képernyőbe tudom tenni, még ha homályosabb is a minőség miatt. Vagy az a win movie maker konvertálási hibája?


2015. nov. 4. 17:30
 1/3 anonim válasza:
Sajnos nekem is ez a problémám és nekem is olyan felbontású a monitorom. :(( És szeretnék 1080p videókat csinálni :(
2016. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én már rájöttem. Mivel 5:4-es képaránnyal vettem fel a játékot (1280x1024 ->5:4), ezért ha movie makerrel konvertálom, akkor nyílván lesznek fekete sávok szélen, mivel a movie maker ha megnézed a Project menüpontot, akkor csak olyan van, hogy nomrál (4:3) és szélesvásznu (16:9). Azaz én az 5:4-es képarányú felvett gameplayemet nem tudom ugy átkonvertálni a movie makerrel, hogy ne legyen fekete sáv valahol. Persze én a Project menüpontba a 4:3-at szoktam választani ha 5:4-es videót konvertálok, mert ugy kevesebb a fekete sáv, mint ha 16:9-esbe tenném. Tehát ha felveszel egy játékot 1920x1080-ba (16:9), akkor azt nem tudod átkonvertálni pl. 1280x1024 (5:4)-be, csak 1280x720-ba, mert ez is 16:9 , mint a 1920x1080. Én mostanába ezért nem szoktam 5:4-be venni, pedig 5:4-es a monitorom felbontása. Inkább átteszem a játék felbontását 1280x1024-ről 1280x960-ra, mert így már 4:3, és ezt tudja kezelni a movie maker (Project->Normál(4:3)). Persze ha 16:9-es videot akarsz konvertálni, akkor: Project-> Szélesvásznú(16:9).
2016. márc. 8. 22:29
 3/3 A kérdező kommentje:

Remélem érthető, álmosan irtam igy este :D

Meg nem vagyok szakértő, csak erre rájöttem :D

2016. márc. 8. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!