Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kapcsolhatnám ki az...

Hogyan kapcsolhatnám ki az internetet a másik gépen?

Figyelt kérdés
Itthon sajnálatos módon csak 5 megás netünk van, ez a legjobb ami a környéken lehetséges, sajnos ez az átok súlyt minket. Gyakran van az, hogy hazajövök munkából, és szeretnék egyet CSGO-zni, vagy egy LOL meccset játszanék, de ha öcsém a másik szobába netezik, képtelenség játszanom, mert 200-300as ping átkoz egész meccs alatt. Hiába kérem meg, nem igazán hatja meg, ennél szebben nem lehet meg is kérni, mint ahogy én tettem, csak nevet a markába. Szeretném valahogy úgy kikapcsolni a netjét, hogy ne vegye észre, esetleg az én számítógépemről. Nem egy teamviewerre gondolok. A rooter az ő szobájában van, nem tudom csak úgy kihúzni, tudom, az egyszerűbb lenne :) Ha nem is lelassítani, de valahogy korlátozni ott, mert ez nem állapot....

2015. nov. 8. 18:52
 1/6 Tengor ***** válasza:

Nem lehet megcsinálni.

Ha kikapcsolod a "netjét" azt észre fogja venni, mert nem lesz net.

(feltéve, hogy nem akarsz olyan drasztikus megoldásokhoz folyamodni, hogy leütöd, és úgy kapcsolod le a netet, akkor valóban nem veszi észre).

Átok súlyról: belegondoltál abba, hogy pl mennyien éheznek? Persze hol van az a te problémádhoz képest, akiknek két gépük van, de csak 5 megás netjük :(

2015. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg bármilyen program, amivel lehet korlátozni? Most nem az éhezésről beszélek :) Volt már nekem is, hogy örültem egy párizsinek is a vajaskenyeremre ;)
2015. nov. 8. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Takarodj már az éhezőkkel, attól, hogy másoknak valami szarabb, még nekem is lehet valami szar...


QoS-el beállítod, hogy neked legyen jó.


Egyébként megértem az öcsédet is, hogy nem akar lemondani a netről

2015. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tengor ***** válasza:

Bocs, ha nem tolerálom, ha valaki sír, hogy mennyire szar neki.

A másik amit nem tolerálok, hogy alapvetően emberi problémákat akarnak szoftveresen megoldani, mint ha az megoldás lenne...

Persze várjunk öcsike alá a korlátozással, aztán pár óra múlva jön öcsike, hogy a bátyó korlátozta a netet, akkor neki segítsünk már ezt feloldani, aztán a végén majd valami szépséget összeszednek a mindenféle okos programoktól, amit javasolnak nekik.

2015. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egész nap itthon van kb, félóra sem toleráns, aztán csak megy az üvöltözés, meg a többi. Aztán még én vagyok a köcsög.. :D

Ki tudnád fejteni, mi az a QoS?

2015. nov. 8. 21:58
 6/6 Tengor ***** válasza:
2015. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!