Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani a...

Hogyan lehet beállítani a böngészőben, hogy ha egy weblap cookie-t (sütit) akar tárolni a gépen akkor figyelmeztessen rá, hogy engedem tárolni vagy nem, lehetséges ilyesmi?

Figyelt kérdés

Konkrétan firefox 3.6 ról lenne szó. Nem találtam a beállításokban ilyen lehetőséget.

Meglehet oldani valahogy, hogy ne tárolja automatikusan a sütiket mindenféle jötment oldalról?

vagy pedig egy kivételek lista akár ugy, hogy

alapértelmezetten nem tárolja csak a kivételek listában levő oldalakét.

vagy fordítva, hogy alapértelmezetten tárol minden oldalról, de a kivételek listán szereplő oldalakét nem.


2010. márc. 19. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
És ez mire lenne jó? Helyspórolás? :D
2010. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Helyspórolás ezt nem gondolhatod komolyan (alig foglal valamit a mai merevlemezméretekhez képest).


vannak weboldalak amik kártékony sütiket helyeznek el a gépedre, amiket a víruskeresők meg is találnak.

Nem biztos, hogy konkrétan a meglátogatott webhely tárolja, hanem esetleg egy rajta lévő keretben egy reklám.

Ezeket akarom elkerülni.

Egy régebbi firefox verzióban volt erre lehetőség elég sokrétű beállításra itt a kép:

[link]


de ebben a 3.5 , vagy 3.6 ban már nincs ilyen csak megnézni lehet és kitörölni ami nem kell.

kép:

[link]


minden frissítéssel elb.sznak valamit ami hasznos volt...

vagy úgy elrejtik, hogy képtelenség könnyen megtalálni..

2010. márc. 19. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Vicceltem. Tudod azért az a :D a végén.

Amúgy nekem a 6 év alatt nem volt káros süteményem de persze lehet igazad. Keress erre kiegészítőt az addonok között-

2010. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eszközök/beállítások/adatvédelem legördülőlistából: "egyéni beállításokat használ...", sütik megtartása legördülőlistából "megerősítés minden alkalommal" - remélem ez az amit keresel (még nem használtam, de jónak tűnt, mikor egy cookie-t küldő oldalra mentem).
2010. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

(mi a francnak rakták ezt az előzmények címszó mögé...)

2010. márc. 19. 15:59
 6/7 A kérdező kommentje:

kicsit zavaró, hogy felugrik mindig a kérdezőablak, hogy mit tegyen a sütivel, de oldalanként egyszer kell végigcsinálni utána megjegyzi, hogy tiltottad vagy engedélyeztet.

Elképesztő, hogy menyi reklámoldalak akarnak sütiket pakolni a gépre.

Csak a Port.hu meglátogatásakor, vagy 6 különféle oldal ami nem port.hu akart sütit sütni.

2010. márc. 19. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Mozilla Firefox menűje: Eszközök, Adatvédelem, Egyéni beállitásokat használ az előzményekhez. Sütik megtartása a Firefox bezárásáig. Sütik elfogadása webhelyekről, ami nem tetszik, itt letilthatod. Sütik megtekintése.Az Addonsról töltsd le az Adblock Plus reklámblokkolót. [link]

Letöltheted hozzá a szűrőket (román, német, orosz).

Ha mégis bejut valami káros süti (kis kockázatú nyomkövető), akkor az ingyenes A-Squared Free telepitése, lefuttatása megoldja a gondot. (Nem akad össze az állandó védelemmel, tud magyarul). [link]

2010. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!