Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni a keresőmotort, ha azt csak rendszergazda módosíthatja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám az lenne, hogy rossz linkre kattinthattam a napokban, ez által átállítódott a keresőmotor (Google Chrome) és nem engedi átváltoztatni, akkor sem, ha rendszergazdaként indítom. Ez egy vírus, és az Eset sem érzékeli. A neve az, hogy Piesearch, és egyszerűen akárhol kerestem, nem találtam ellene megoldást. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 4. 10:30
 1/5 Tengor ***** válasza:
Ha vírus akkor irtsd le!
2015. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, (Eset Smart Security) de sikertelen volt, töröltem minden kapcsolatban lévő fájlt, a vírussal, igazából csak a keresőmotort kellene átállítanom, de nem tudom hogyan, hiszen azt "csak rendszergazdája léptetheti életbe".
2015. dec. 4. 10:36
 3/5 Tengor ***** válasza:

Gondolod, hogy akkor a vírus is megszűnik?

Próbálj más víruskergetőt, esetleg nézz utána, hogy a vírust hogy érdemes kézzel eltávolítani!

2015. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Hello!


Ugyan ez a hiba volt nálam is. Én win 7-et használok és Chrome-ot. Első ízben letöltöttem a "Malwarebytes Anti-Malware" programot. Ez egy biztonságos komoly szaklapok által is ajánlót program. Tényleg nagyon jó. Talált is egy két dolgot a gépen de ezt a problémát nem oldotta meg. Továbbra is a Piesearch arcoskodot a Chrom keresőmotorja ként. És ezt csak rendszer gazdai hozzáféréssel lehet kitörölni. Tudni kell, hogy alapból nem rendszergazdai felhasználó van a win7nél. Vagy is egy ilyen kamú rendszergazda. Ezt nem tudtam eddig én sem. Minden esetre bekapcsoltam zeropage segítségével a rendszergazdai fiókot. (zeropage ő egy nagy windows segítő mester)A linket csatolom ide a bekapcsoláshoz.


[link]


Aztán start menü leállítás mellett kis nyíl és felhasználó váltás. Ne ijedj meg, ilyenkor egy másik asztalod lesz, de az eddigi is megmarad és felhasználó váltással vissza tudod majd állítani. Ilyenkor csak a telepített programok lesznek meg. Egyből mentem is a Chrome-ra, hogy na majd most jól kitörlöm a kis szemetet. De továbbra is azzal fárasztott, hogy rendszergazda ként lehet csak! Na deee máár az voltam! És ekkor találtam ezt a videót, amiben nagyon jól elmagyarázza angolul és egyszerűen a srác, hogy mit kell csinálni. Le írom vázlatokban ha esetleg az angol nem menne.

-Strat menü, keresőbe msc beírni. jobb klik. Futtatás rendszergazda ként. (Itt ő nyit egy jegyzet tömböt és onnan másolja át a parancsokat. Én ezt megkönnyítve ide másolom neked soronként és csak innen kell átmásolnod.)

Szóval először a balra nyíl után a villogó kurzorhoz beilleszted ezt.:

RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicyUsers"

majd enter

aztán ezt:

RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicy"

majd enter

és végűl ezt:

gpupdate /force

majd enter.


Ekkor egy kicsit lehet várnod kell, amíg a rendszer frissíti a beállításokat. Majd ki is írja, hogy a felhasználói szabályokat sikeresen módosította. (lehet nem pontosan ezekkel a szavakkal)

Ez után ha nem volt bezárva a Chrome akkor zárd be. Majd az asztalon jobb egérgomb frissítés.

Aztán a Chrome ikonra jobb egér gomb futtatás rendszergazdaként,(nem a tálcai chrome ikonra ha oda van neked rögzítve, hanem keresd meg a start menüben, vagy ha kivan rakva az asztalra onnan is jó) és már tudod is törölni azt a fránya pesearch keresőt!


És a videó linkje itt:

https://www.youtube.com/watch?v=4ObGLHuFEGY

2016. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves utolsó örök hálám kísérjen utadon mert nekem is sokat segítettél :)
2016. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!