Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik ezek a Captcha kódok?

Mik ezek a Captcha kódok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször találkozok ilyen kódokkal amiket be kel írni letöltéseknél és már nagyon idegesítő. Mindig várni kell előtte és néha még utána is. Egyszerűen csak nem értem, mi célt szolgálnak. És akkor ott van még az a hülye kérdés is, hogy nem vagyok-e robot, na azt pláne meg nem értem. Valami Transformer robotnak néznek engem a Cybertronról vagy micsoda?

2015. dec. 18. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
ez csak egy védelem pl vicces lenne ha egy vírus a gépedre letöltene minden második oldalról valamit vagy random regisztrálna a nevedben oldalakra(nagyon leegyszerűsítve)
2015. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-es hülye hozzá. Nem a te érdekedben van, hanem a szolgáltató érdekében. Elmagyarázom egy példán keresztül, hogy miért.


Tegyük fel, te csinálsz egy egyszerű kérdőívet, amit szétszórsz a pór nép közt. Ugye azt szeretnénk, hogy emberek töltsék ki az űrlapot valós adatokkal, mert nekünk ebből lesz pénz. Na most gondolj bele, hogy jön egy robot és benyújtja a kitöltött kérdőívet 25.000 példányban, persze egyesével. Ez ugye nagyban szétcseszi a kutatás eredményét, konkrétan teleszemeteli az eddig összegyűjtött adataidat, szóval jó lenne, ha ilyen nem történhetne meg. Egy a bökkenő: neked be van kötve a szemed, amikor átveszed a kitöltött nyomtatványt, így nem tudod megkülönböztetni a robotot az embertől.


Hogyan tudod ezt a problémát kiküszöbölni? Amikor benyújtja a kérést feléd valaki, adsz neki egy olyan feladatot, amit az ember könnyedén megold, de egy gép számára - ideális esetben - lehetetlen megoldania. Ha jól oldja meg a feladatot, nyugodt szívvel feltételezheted, hogy ember adta be a kérést. Na, ez a teszt a captcha.

2015. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

"amit az ember könnyedén megold"


És hogy jön ehhez a captcha? :D

2015. dec. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha végigolvasnád a mondatot, rájönnél.


Azért ilyen olvashatatlanok mostanában a captcha-k, mert már jobban felismerik a karaktereket a karakterfelismerő szoftverek, mint az emberek. Éppen ezért próbál a Google is más irányba elmozdulni a reCaptcha-val.

2015. dec. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végigolvastam. Rosszkazmust illik felismerni.
2015. dec. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!