Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom beállítani, hogy...

Hogyan tudom beállítani, hogy csak ismerősök írhassanak nekem üzenetet?

Figyelt kérdés
Sehol nem látok, ilyet pedig tudom, hogy valahogy lehetséges, vagy legalábbis régen az volt. Rágugliztam, de egyik sem valami naprakész. Valaki esetleg tudja?

2015. dec. 18. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de gondolom azért válaszolok, hátha.

Épp ma kerestem én is a problémára, angol oldalakon is. Valamikor 2014 során (pontos dátumot nem tudok) történt a Fb-on annak az opciónak a kivétele, hogy csak ismerősök küldhessenek bármely felhasználónak üzenetet.

Számtalan angol nyelvű fórumon olvastam utána ennek, és rengetegen nehezményezik a dolgot. A felhasználók előzetes igényfelmérése nélkül hajtották végre a módosítást. Habár az összes felhasználónak kis hányadát érinti a kérdéskör, mégis sok emberről van szó.

A lényeg, hogy azóta nem lehet ezt az opciót úgy beállítani, hogy "csak ismerősök" írhassanak bárkinek üzit. Egyetlen hasonló beállítási lehetőség van jelenleg a közösségi oldalon a


"Beállítások>Adatvédelem>Ki léphet velem kapcsolatba" menüben 2 opcióval: "Mindenki" vagy "Ismerősök ismerősei".

Ezt azzal ellensúlyozták, hogy ha idegenek küldenek neked üzit, azt nem úgy kapod meg, mintha ismerős írta volna, hanem egy ellenőrizetlen üzenetek mappába kerül.

Ez a jelenlegi helyzet.

2016. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy állítod be a születési évedet, mintha 13-14 éves lennél most. Ennyi.
2017. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
gyökér facebook.miért vették ki az opciót.most bárki zaklathat gyakorlatilag.ugyanugy ott az üzi és belefutsz ha más is irt aki nem ismerős és normális mellette.
2020. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rászoktatták a világot a Facebook használatára, aztán jöttek a kisebb és alig érzékelhető szemétségek. Mellette persze frissítettek sokat, és új funkciókat csináltak, így történik az érzékenyítés és az ügyfélmegtartás (consumer retention policy-k alapján, ezek általában belső eljárásrendek). Sok apró, de hasznos funkciót *végleg* elvesznek és sok *végleges* aljasságot eszközölnek (pl. folyamatos adathalászat), de mellette félévente csinálnak pár *nagyon ritkán* használható újítást, aminek a felhasználók fele örül, a másik felének meg herótja van tőle (de mégis mindenki tovább használja a Facebookot).


Így mindenkit megtartanak, ráadásul már az egész világ a Facebookon él, tehát ha nem vagy fent akkor kb. a főnököd és az összes munkatársad rossz szemmel néznek rád, és most, hogy már tényleg az egész világ ott éli az életét, megcsinálhatnak már veletek és az adataitokkal szó szerint bármit, hiszen mindent önkéntesen megadtok és mindenhez önkéntesen (jogi szakzsargonnal élve inkább "hallgatólagosan") hozzájárultok (regisztrációkor az összes baromságot elfogadtatják veled úgy, azt se tudod, miről van szó... aztán mikor regisztráció után elolvasod az ÁSZF-et, már akkor minden böngészési előzményed, minden érdeklődési köröd, mindent megtudnak rólad és kialakítják a "digitális profilod", amit minden létező weboldal számára automatikusan továbbítanak, ezért kapod a személyre szabott sütiket is többek között).


Ha törlöd magad, legalább 5 évig mindent eltárolnak rólad, minden személyes és személyazonosításra alkalmas adatodat megőrzik és kezelik (pl. keresési előzményekkel együtt, tehát akármire is kerestél rá Guglin vagy akárkire Fb-on, azokat is). Törlés után elméletileg mindent automatikusan törölnek, de ez konkrétan egy ingyenes adatbázis a világ ma élő személyeinek kb. 40-áról, senki nem akar ekkora értékű adathalmaztól megszabadulni, mert ezt iszonyatos nagy reklámokra, spammelésekre, akármire fel lehet használni, és sok-sok cég szívesen költ sok-sok milliárd és ezermilliárd dollárokat a ti adataitokra, hogy megtudják, mit és hogyan adhatnak el nektek. Rossz kezekbe kerülve blackmailing és hasonlók is történhetnek.


Szóval az egész Facebook kvázi a felhasználók önkéntességén alapuló, marketingcélú adathalász-hálózat, ami az internet egészét felöleli.


Ja és hab a tortán: a jelentés-rendszer semmit nem ér. Váratlan fordulat :D

Egyszer-egyszer meglátok olyan kommenteket, hogy "felkötlek", "kinyírlak" stb. amiket random emberek írkálnak más random embereknek. Kíváncsiságból jelentem ezeket néha és természetesen mindig azt az üzenetet kapom a Facebooktól, hogy "Tudjuk, hogy nem erre számítottál ... de figyelmen kívül hagyjuk a bejelentésed, mert ..." és jön a rizsa. Pedig megnéztem és a Fb Irányelvek szerint még a felhasználót is törlik ilyenkor "elvileg".

Szóval ennyit ér a Fb.


Ja és a 4 évvel ezelőtti 1-es válaszoló voltam :D Most láttam, hogy más is válaszolt, visszanéztem ide és utánajártam, hogyan is működik most az egész. Ma már nem lehet láthatatlanná válni.

Ma erre az érdekességre bukkantam:

"Beállítások és Adatvédelem > Beállítások > Adatvédelem > Adatvédelmi hivatkozások > Ellenőrizz néhány fontos beállítás > Hogyan találhatnak meg téged az emberek a Facebookon?"

Ha ezen végigmentek, előjön egy kis ablak, kattintsatok a Folytatásra és előjön az, hogy: "Ki jelölhet téged ismerősnek?" Na itt 2 opció van: "Mindenki" és "Ismerősök ismerősei".

Magyarán nem tudod letiltani az ismerősnek jelölést sem. Oké, hogy a Facebook arra van, hogy barátok meg ismerősök meg ismerkedés meg ilyesmi, de azért na. Ez olyan, hogy: "adok neked ennivalót, de én mondom meg, hogy mikor és mennyit ehetsz belőle".


4 év alatt ennyit változott a helyzet és tuti, hogy ezt már jópár évvel korábban szándékosan és tudatosan így kezdték el kialakítani.

2020. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mostani megoldás: Messenger app>Adatvédelem>Üzenetek érkezése>Mások a Facebookon>Kérések fogadásának mellőzése

Nekem az ázsiai szeprofilokból let elegem, így elvileg nem fog tudni írni senki, aki nem ismerősöm. Ismerősök ismerősei és a telefonszám alapján írók is az engedélykéréekbe menek nálam, így nyugodtabb az életem.

2022. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!