Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a cookie?

Lewega kérdése:

Mi az a cookie?

Figyelt kérdés
Elég sűrűn megjelenik nálam az a felirat, hogy:"A weboldalon cookie-kat használunk,hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználási élményt nyújthassunk." Mibe egyezem bele, ha leokézom? Vagy hogy lehet eltüntetni ezt a feliratot, ugyanis egy sávot elfoglal alul, így nem tudom elolvasni azt, amit eltakar.
2015. dec. 24. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

"Egy információcsomag, amelyet a szerver küld a böngészőnek, majd a böngésző visszaküld a szervernek minden, a szerver felé irányított kérés alkalmával. A sütiket maga a web szerver hozza létre a böngésző segítségével a felhasználó gépén, ahol azok egy elkülönített könyvtárban kerülnek tárolásra."


Tudod őket böngészőn át törölni ha kéne esetleg, illetve Windows rendszereken a CCleaner eszközzel.


A weboldalaknak pedig már mindenképp valamilyen formában fel kell tüntetniük, hogy cookie-kat használnak, ezért van a "csík".

2015. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs azon a csíkon egy gomb, amivel leokézod? Ez így elég fura megoldás részükről.
2015. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De igen, van egy olyan felirat, hogy: Rendben? Csak azt nem tudom, ha arra ráütök, akkor mibe egyezem bele.
2015. dec. 25. 08:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmibe, azzal, hogy használod az oldalt már beleegyeztél. A kukik csak adatot tárolnak rólad a böngésződ 'tárhelyén'. Mondok párat úgy általánosságban, hogy én miket szoktam letárolni pl webshop esetében:

-utolsó 10 megtekintett terméked, hogy arról kaphass popup ajánlatot mielőtt elszöknél az oldalról

-láttad-e már a popupot, hogy ne bukkanjon fel többet ha egyszer kinyomtad

-bejelölted-e a 'maradjak bejelentkezve' gombot, és ha igen akkor ahhoz egy azonosítót ami alapján felismer a rendszer


Szóval ilyesmik, de nem az engedélyedet kérik, hanem, hogy megértetted-e, hogy ilyet használnak (törvény miatt ki kell írni, baromság az egész). Ha használod az oldalt akkor már mennek a kukik.

2015. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én tudtommal nem használom az oldalt!
2015. dec. 26. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:

"Én tudtommal nem használom az oldalt!"


Felkerested a böngésződdel az oldalt? Akkor máris használod.

2015. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!