Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 500 miért olcsóbb mint a...

Digi 500 miért olcsóbb mint a Fiber Power 500?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Internetet szeretnék köttetni és ,mivel sokat torrentezgetek így az 500-as kategóriára gondoltam a DigiNet és a UPC-től!

A gond ez lenne:

DIGINet 500:

havi díja:4500Ft

Letöltési sebesség:500 Mbit/s

Garantált letöltési sebesség:200 Mbit/s

Garantált feltöltési sebesség:50 Mbit/s

Feltöltési sebesség:200 Mbit/s

UPC Fiber Power 500:

Havi Díja:10000Ft

Letöltési sebesség: 500 Mbit/s

Garantált letöltési sebesség:100 Mbit/s

Feltöltési sebesség: 22 Mbit/s

Garantált feltöltési sebesség:5,5 Mbit/s

----------------------------------------------

Mégis miért van ,hogy ennyire olcsó a DIGINet?



2016. jan. 6. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevesebb helyen van, így sanszos hogy a kiépítése is olcsóbb, a másik meg hogy olyan nálam nem volt eddig a UPC-nél hogy a maxnál alacsonyabb sebességgel jöttek volna a dolgok. Nem tudom hogy ez a Diginél is így van-e.


Ott van egyébként extrém használat miatti korlátozás?

2016. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem ,hogy lenne korlátozás. Viszont UPC-lesz annak ellenére ,hogy drágább ,mivel Digi sok városban nem elérhető,nem lehet beköttetni .
2016. jan. 6. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
A korlátozást azért kérdeztem, mert a UPC-nél van, 300GB/ hó
2016. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:
Digit több városban próbáltam és mindenhol a névleges tempó környékén ment. Néha gyorsabban :) Korlátozás nincs.
2016. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyrészt csak internet szolgáltatás rendelése esetén minden drágább.


Másrészt a UPC alapvetően koax hálózaton dolgozik, ahol a jelenlegi körülmények mellett az 500 megabit a kiadható maximum közelében van,másrészt a koax, mint hordozó közeg sajátsága miatt alacsony (22 megabit) a feltöltési sebesség.


A DIGI új kiépítésű optikai (FTTH, FTTB) hálózaton terjeszkedik, aminek fajlagos fenntartási költsége olcsóbb, másrészt az sem véletlen, hogy csak sűrűn lakott területeken terjeszkedik, ahol megfelelően gyors lesz a megtérülés. A DIGI-re jellemző ez az alacsony árazás, amivel átcsábítják az előfizetőket (persze nyilván kiszámolt üzleti terv rejlik mögötte).

2016. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!