Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A weblap elmentésével hogyan...

A weblap elmentésével hogyan tudhatom meg a jelszót?

Figyelt kérdés

Van egy oldal (nem mondom meg melyik, mert kinevetnétek, hogy nincs jobb dolgom :D) aminek kéne a jelszava, csak egy oldal se felhasználónév se semmi és ne egy router admin felületet képzeljetek el. Ennek az oldalnak elmentettem a html fájlját és jött vele egy csomó css jsscript és kép. Ha Én erre az oldalra felmegyek a gépre elmentett fájlokból akkor rendesen ha nem jó a jelszó kirja, ha jó tovább dobna ugye(net nélkül is). Ebből, hogy tudom kiolvasni a jelszót? Már olyan oldallal is (ezen az oldalon több jelszó védett oldal van) próbálkoztam aminek meg van a jelszava, de nem ment.

Hogyan kéne ezt?


2016. jan. 8. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennek semmi értelme, a jelszót szerver-oldalon szokták tárolni, titkosítva. Ha akkora biztonsági rések vannak(nem valószínű), hogy le tudod kérdezni az adatbázisból a jelszavakat, akkor már csak dekódolni kell őket, de feltételezem, hogy se börtönbe nem szeretnél emiatt menni, sem pedig a leggyakoribb biztonsági hiányosságokkal és azok kihasználásával nem vagy tisztában, úgyhogy a helyedben pihentetném a dolgot.


Ha csak azért csinálod, mert érdekel a téma, akkor játssz ezzel:

[link]

2016. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A jelszó minden értelmes helyen szerveroldalon van ellenőrizve, szerveroldali szkriptekkel és adatbázis használatával. Sajnos ezek egyikéhez sem férsz hozzá, tehát nem tudod meg a jelszót.


> Ha Én erre az oldalra felmegyek a gépre elmentett fájlokból akkor rendesen ha nem jó a jelszó kirja, ha jó tovább dobna ugye(net nélkül is).


Viszont: tehát kipróbáltad és net nélkül is működik a cucc? Akkor ez valami komolytalan, amatőr oldal lehet, a JavaScript-ben keresgélj, kb. ott ahol feldolgozza az űrlapot.

2016. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De internet nélkül is megy, ha beirom a jelszót és jó akkor megy tovább arra az oldalra amihez a jelszó kell (az egész routert kihúztam)
2016. jan. 8. 16:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Már megnéztemy de nem tudom hogy keressem már mindent beyrtam
2016. jan. 8. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi értelme a jelszónak, ha odaadod minden arra tévedt látogatónak?


Na mindegy, böngészőben jobb klikk a jelszót kérő szövegdobozra -> inspect -> megnézed a szóban forgó input id-jét, JS-ben ha rákeresel, valószínűleg megtalálod a loginnel foglalkozó darab kódot.

2016. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az kemény.
2016. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ebből hogyan lehetne kiszedni? Ennek van meg a jelszava, de nem megy. (Rar fájlban van a php és a többi)

2016. jan. 10. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi?

Ki akarod szedni a meglévő jelszót?

Vagy mit szeretnél még is?

2016. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már sikerült HEX kódba voltak írva a jelszavak, de ez nem megy, ennél hogyan kell?

[link]

2016. jan. 10. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!