Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A közeljövőben várható, hogy...

A közeljövőben várható, hogy Magyarországon is olyan mértékben fognak bűntetni (illegális) torrentezésért, mint most Németországban?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallom/olvasom, hogy Németországban letöltessz akár 1 filmet/zenét is(torrenttel), következő héten már küldik is a többszáz eurós büntetést.

Van-e rá esély, hogy mostanában itt, Magyarországon is bekeményítenek ilyen szinten?



2016. jan. 14. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Egyre többször hallom/olvasom, hogy Németországban letöltessz akár 1 filmet/zenét is(torrenttel), következő héten már küldik is a többszáz eurós büntetést. "


Ez ebben a formaban nem igaz.

2016. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla.

Ilyen "ügyvédi irodák", mint Németországban, Magyarországon nincsenek.

A szerzői jogi szabályozásban (és annak gyakorlati alkalmazásában) szerintem az USA-val tervezett szabadkereskedelmi egyezmény hozhat negatív változást, de erről sem olvastam idáig semmit, szóba se került sehol. Olvasd rendszeresen a tech híroldalakat, illetve a kifejezetten a torrentezéssel foglalkozó oldalakat.

2016. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kormánynak van most nagyobb ügye is, baja is ennél. Majd ha mi is németországi színvonalon produkálunk, talán.


Mondjuk érdekes, hogy az "internetadó" és társai mögé burkolózva simán kiépíthettek volna egy ilyen rendszert. Csak az ebből befolyó pénz kis hányada landolna az államkasszában, mert a többit a producerek vinnék el. Hiszen az ő jogaik lettek ezzel megsértve. Viszont cserébe az emberek elmennének, és megvennék amiket eddig letöltöttek, és pörög a gazdaság. De ott van miből pörgetni.


Ez szerintem egy sokkal komplexebb dolog, mint amit bárki is el tud képzelni. De egyszer biztos eljön ez a nap is.

2016. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem ezt a jelenetet a sitten:


- Te miért vagy itt?

- Agyonlőttem két gyereket.. és te?

- Letöltöttem egy lady gaga számot.

2016. jan. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Németországban se úgy működik, hogyha elindítasz egy letöltést torrenten, akkor két másodperc múlva már bemérik és rögtön töltik ki neked a csekket.
2016. jan. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem annyira a németeket.. de nekem sántít a dolog.

Ugye bárki is vezet egy autót, a tulajdonosa felel mindenért. Az olvasottak szerint, az internetnél hasonló a helyzet. Viszont a rengeteg nyílt hálózat teljesen ellentmond ennek. (éttermek, szállodák, oktatási intézmények, stb)

Vagy vegyünk például egy társas házat. Mindig van 1 valaki legalább, aki nem védi le jelszóval a wifijét. Vagy akár fel is törhetik a gyengébb védelemmel ellátott hálózatot. Ilyenkor mi van? Kérdés nélkül engem tesznek felelőssé? Ez olyan mintha ellopnák az autómat, kirabolnának vele egy bankot és én kerülnék rács mögé.

2016. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/hozzászólásokat!
2016. jan. 15. 13:09
 8/14 anonim ***** válasza:
En Nemetorszagban elek. Eddig 2 kollegam kapott buntetest torrentezes miatt. Ez most olyan dolog, hogy vagy lebuksz vagy szerencsed van. A torrentezes onmagaban nem buncselekmeny, jogvedett tartalom letoltese es megosztasat itt nagyon szigoruan veszik.
2016. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Eddig 2 kollegam kapott buntetest torrentezes miatt"


100% hogy nem hivatalos buntetest kaptak, hanem egy ugyvedi iroda irt nekik, es felszolitotta oket hogy fizessenek X osszeget, kulonben beperlik oket.


A hatosagok nem nyomoznak ott sem az egyeni felhasznalok utan, viszont van nehany erre specializalodott ugyvedi iroda, akik ebbol hajtjak a penzt.


Magyarorszagon ennek a megvalosulasa elegge valoszinutlen.

2016. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem is irtam, hogy hatosag. Ugyvedi irodak feladata itt ez, ezeknek adjak ki, hogy vizsgalodjanak. De ha valakinek szerencseje van, nem kap buntetest. De ha nincs, akkor kezdhet gyujtogetni :)
2016. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!