Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám átvinni az új...

Hogyan tudnám átvinni az új gépemre a Google Chrome-ban tárolt automatikus bejelentkezési adatokat, könyvjelzőket, stb?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 20:16
 1/7 Tengor ***** válasza:

Ha bejelentkeztél a Chrome-ba, akkor automatán a felhőben vannak az általad írt adatok.

Amikor az új gépen bejelentkezel, akkor oda is át fognak kerülni.

2016. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És ez biztonságos? Így kikerülnek a gépemről fontos, titkos adatok a netre?
2016. jan. 18. 20:57
 3/7 Tengor ***** válasza:
100%

Igen és igen.

Minden böngészési adatod, jelszavad a Google felhőjébe kerül. Elég jól őrzik ahhoz, hogy még nem hallottunk olyanról, hogy ilyen módon 3. félhez eljutottak volna ezek az adatok. A Google figyel erre.

2016. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Lehet hogy paranoiás vagyok, de én jobban szeretem az olyan megoldást, hogy átmásolok az egyik gépemről a másikra pár fájlt, vagy könyvtárat.

2016. jan. 18. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor időnként újratelepítem, én is felteszem az adatokat a Felhőbe. Rákérdez. Még soha nem veszett el semmi.
2016. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Abban az esetben ha normál telepítéssel van a Google Chrome telepítve:


C:\Users\"felhasználó"\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default


Mappában vannak a fil-ok, mint pl:


Bookmarks (könyvjelzők)

Cookies (sütik)

Favicons (ikonok)

History (előzmények)

Web Data (beleépési azonosítók, felhasználónevek)


Na ezt az 5-öt érdemes átmásolni majd ugyanabba/ugyanoda a (Default) mappába. Ja még hogy megtaláld ezt a mappát azt be kell állítani hogy (ha ez nincs eleve beállítva):


Mappa beállításai - Nézet - Rejtett fájlok és mappák - megjelenítése (ide kell a pipa)


~/Még annyi hozzáfűznék hogy a biztonság kedvéért ellenőrizd hogy ugyanabból a Google Chrome verzióbol másold ki a fil-okat, mint amibe vissza fogod másolni. (Ha esetleg ki lenne kapcsolva az autómatikus frissítés erre figyelni kell, amúgy mind1)/

2016. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 19. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!