Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon hagy nyomot mások...

Facebookon hagy nyomot mások profilján az hogy rákeresek?

Figyelt kérdés

Saját profilunkon láthatóan intelligensen kezeli ezt a fb, pl. ismerősök listájában feljebb kerül valaki, ha többet levelezek vele, vagy csak végignézek néhány képet tőle/róla (!), de az ajánlott ismerősökben is látok ilyen dinamikát. Kérdés hogy ez az én tevékenységem a másik profilján is érzékelteti-e ezt a hatását?...

pl. egy ismerősömmel soha nem leveleztem, nem néztem végig soha a képeit meg semmi ilyesmi, mégis folyton ott szerepel a "kvázi-random" megjelenő ismerős-ízelítő dobozban a profilomon (megfigyelésem szerint harmadik fél számára ez azért valóban egy random doboz.)

vagy pl., egy ismerősömmel konfliktusba kerülök, és látványosan az ő (nekem nem ismerős, de neki jó) barátai jelennek meg "kit ismerhetek" ajánlatként, mikor facebookon ennek nem volt nyoma (mintha a hallott panaszok után rám kerestek volna.)

ugyanígy az is szemet üthet valakinek, ha sokat nézem a képeit, keresem a posztjait? akár ismerős akár nem az illető?

van valakinek a facebook e finom részleteivel ezt igazoló/cáfoló megfigyelése/tapasztalata/tudása?

Nagyon érdekelne, jó lenne tudnom!

Köszi szépen!



2016. jan. 28. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2016. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem látszik ha rákeresel, de ezért ennyit gépelni kár volt.
2016. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor csak paranoiák az én véletlen egybeesési megfigyeléseim? (váratlan ismerősrangsor, ajánlott ismerősök)
2016. jan. 28. 00:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel valakire, és rá is klikkelsz, akkor fel fogja dobni téged ajánlott ismerősnek. Minél többször keresel rá, annál valószínűbben.
2016. jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hm az szerintem informatikailag nem túl tisztességes.
2016. jan. 28. 01:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerősnek nekem mindig azokat ajánlotta, akik az ismerőseimnek is ismerősei. Nem azokat, akikre rákerestem.
2016. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem hagy


en rendszeresen rakeresek egy ferfira aki irant platoi erdeklodesem van de csak azert h lassam rakott e fel uj kepet vagy sem, es nem ajanlja fel egyikunknek sem soha, hogy a masikat fogadjuk el ismerosnek


nem vagyunk ismerosok es nincs kozos ismerosunk


nem tud rola h rakeresek (mert neha beszelunk telefonon es siman megkerdeztem tole) es en se tudok arrol, ha o titokban ramkeres


gondolj bele, a hires emberek, akikre rajongok millioi keresnek ra egy nap, nem gyozne a sok ertesitest!

2016. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen,

amúgy ugye nem bejelölésre gondolok (tehát "értesítés" fel sem merül), hanem ismerős-ajánlásra.

az én profilomon ugye sorakoznak az ajánlott ismerősök között azok akikre én rákerestem egyszer-kétszer-többször akár közös ismerősök nélkül is.

de hogy a többi közt van-e olyan aki pedig rám keresett, mert hogy erre is lenne gyanúm, vagy hogy a kölcsönös keresés erősítené ezt?...

nyilván ez alapvetően akkora szarrágás hogy csak na... :D

de van amikor az embert annyira cserben hagynak hogy ilyen minimális információkra szorítkozik az igazságért...

2016. márc. 28. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!