Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges egy WiFi extender...

Lehetséges egy WiFi extender beállítása a modemhez való közvetlen kapcsolódás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


az új lakásban, ahova költöztem a főbérlőm megengedte, hogy használjam az internetet, ugyanis ő alig van itthon. Ezzel csak annyi a problémám, hogy mivel a szomszédban lakik és elég vastagok a falak, a wifi jel - nos elég gyenge. Ennek javítására kerestem valami megoldást, és az üzletben azt javasolták, hogy vegyek egy Range Extendert. Meg is vettem, de csak kibontás után olvastam, hogy mindenek előtt rá kell csatlakoztatnom egy Ethernet-kábellel a modemre... Mivel a főbérlőm alig-alig van itthon, egy villanykörte kicserélése pedig neki már súlyos műszaki probléma, én pedig váltott műszakban dolgozom, ezért kb. lehetetlen, hogy átmenjek és rákössem az extendert a modemre. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan megoldás, hogy vezetékes kapcsolat nélkül beállítsam az extendert? Vagy (ez valószínűleg ostoba kérdés) magát az extendert valamilyen trükkel WLAN adapterként használni? Ugyanis a WLAN adapteremnél jóval érzékenyebb az extender, de ha nem muszáj, nem akarok egy újabb tízest kiadni egy jobb fajta WLAN adapterre...



2016. jan. 31. 14:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, az extender típusa lemaradt, Tenda A30
2016. jan. 31. 14:20
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell modemre csatlakoztatni! Általában úgy működnek ezek, hogy LAN kábel segítségével össze kell kötni a számítógéppel. És a Range Extender webes menürendszerének segítségével, megkeresni, majd kiválasztani az erősítendő Wi-Fi hálózatot és természetesen megadni annak jelszavát.


(Néhány típus WPS -el is konfigurálható 2-3 gombnyomással, anélkül hogy bármilyen webes beállító felülethez csatlakozni kéne. De ez nem mindig működik, még akkor se, ha az erősítendő router támogatja a WPS -t.)

2016. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!