Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Perelhető a szolgáltató?...

Anonymus9696 kérdése:

Perelhető a szolgáltató? Milyen díjakkal jár egy per indítása, esetleg több ember is indíthat egy pert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Inviteles internetünk van, már lassan 1 éve elviselhetetlenül lassú, nappal használhatatlan, csak este 10-11 utána lesz valamennyire működő képes.

Az egész faluban rossz, most például 12 perc alatt nem sikerült egy speedtest.net nevezetű oldalt betöltenem, hogy lemérjem a sebességemet.. Le is videóztam, hogy legyen bizonyítékom róla, majd el is küldöm nekik mert vicc ami itt folyik!

Az elmúlt 2 hónapban legalább 20-30 hibajegyet indítottam, csak annyit kaptam válaszul az üzenetek nagy részében, hogy náluk minden rendben van, ehhez képest az egész falu ugyan erre a problémára panaszkodik. :)


Egy olyan kérdésem lenne, hogy abban az esetben, ha a szolgáltató 5Mbit/sec (Letöltés) internet helyett a nap 90%-ban (MINDEN EGYES NAP!) 0,05-0,45Mbit/sec sebességet biztosít a garantált 1Mbit/s helyett, akkor indítható ellenük valamiféle per?

Esetleg ha most összeszednék 500 embert aki ugyan ezzel a problémával küzd, akkor 500-an elindíthatunk egy pert a szolgáltató ellen?

Milyen költségekkel járna, illetve hogyan lehetne ezt a pert nyerni is?

Mennyi az esélye, hogy 300-500 emberrel sikeres lesz ez a per?


Az 500 embert azért hoztam fel példaként mert jelenleg is legalább 100-150 olyan ismerősöm van akinek ugyan ennél a szolgáltatónál, ugyan ez a probléma áll fenn! És ez nem hiszem, hogy normális lenne. 2016-ot írunk nem pedig 2006-ot... Vicc az egész.

Válaszokat előre is köszönöm!



#internet #esély #per #szolgáltató #Invitel #perlés #tehetetlen #zsákkrumpiisjobbinternetszolgáltató
2016. febr. 4. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

homar.blog.hu

Ide írj!

G.

2016. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom! :) Bár az oldalt még nem adta be, nem tudom miért vállalja túl magát ez az elcseszett szolgáltató, és miért nem enged a faluba másik szolgáltatókat..
2016. febr. 4. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem faluban lakom,hanem Budapest egyik kertvárosi kerületében és az utcánkban csak a t-tetű szolgáltatását lehet igénybe venni.IPTV-s szarunk van tehát netről jön a tv minden.50 megás net 5 megás garantált feltöltés mellett.Egyszer nem volt még olyan ,hogy a garantált feltöltési sebességet elérte volna valóban a netem.Letöltési sebességgel is szoktak gondok lenni de az még elmegy.Pedig nem szar routerem van,ezen kívül egy nap körülbelül 5-10 alkalommal megy el a net.Hiába telefonáltunk már be 70-szer állandóan két szöveget sütnek el:1.dolgozunk a hiba elhárításán.

2.Biztos önöknél van a hiba.Szomszédban lakó havernál ugyanez.Le se szarják a problémát.De nem is csodálkozom addig amíg monopol helyzetben vannak sajnos ezt meg is tehetik,mert hiába akarnék váltani szolgáltatót nem tudok,ezzel élnek vissza.Hozzáteszem nem keveset fizetek minden hónapban ennek ellenére nem tudok se netezni nyugodtan se tv-t nézni rendesen.Ezt csak azért írtam le ,hogy nehogy azt hidd egyedi a helyzet.

2016. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Éppen ezért akarom perelni, mert nem egyedi eset.

Az egész faluban ez van, és ha jó szóra nem hallgatnak, máshogy kell intézni a dolgokat, más választást nem hagytak.

2016. febr. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!