Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mindenkinek ilyen a Magyar...

SoulEater7797 kérdése:

Mindenkinek ilyen a Magyar Telekom által nyújtott internetszolgáltatás?

Figyelt kérdés

30mbps-ra van előfizetésünk.


Mo.-n ez teljesül is, viszont külföldön, tegyük fel, Frankfurt-ból nézve a letöltési sebesség épphogy megüti a 5mbps-t, a válaszidő pedig alapjáraton 40, ami jó... lenne, ha nem ugrálna fel olyan 2800-3500ms környékére 5mp-enként.


Másnál is jelentkezik ez a probléma?


2016. febr. 9. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem roaming -el netezel.

(Kicsit légy óvatos, mert szeretnek extra díjat számolni érte Kbyte -onként)

2016. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy a külföldi szerverekről lassú a letöltési sebessége.

Nekem is 30 Mbites Telekomos csomagom van.

Most kiválasztottam egy francia szervert. A letöltés, feltöltés a maximális értéket hozta. A ping volt egy kicsit magas:

[link]

2016. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Nem, nem roaming :)


#2: Pontosan ez a helyzet.


Mo.: [link]

No.: [link]

2016. febr. 10. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:

" 30mbps-ra van előfizetésünk. "

Pontosabban 30 Mbps-ra (Megabit/másodperc) és nem mbps-ra (milibit/másodperc - ilyen mértékegység nincs is)


Vagyis Netmánia L csomag, ahol maximum 30/5, garantáltan 1/1 Mbps a le és feltöltési sebesség - így még a külföldi irányba is megvan a garantált sebesség.


Ezt a hálózatukon belül tudják garantálni, mert a hálózatukon kívüli hálózatokra és kiszolgálókra (amelyek lehetnek aztán terheltebbek is) - mint a te eszközeidre se - nincsenek ráhatással. A külföldi hosztig egyébként is nagyobb utat kell megtennie az információnak, több eszközön kell átmennie, így természetesen nagyobb válaszidőt, alacsonyabb sebességet fogsz mérni.


Példának okáért egy céges szerverről, az Antenna Hungária hálózatából (bérelt mikrohullámú kapcsolaton keresztül) speedtest-cli klienssel ( [link] ) a Vodafone magyarországi (1677) szerveréről 73,16/104,34 Mbps (13,337 ms válaszidő), a Vodafone németországi (frankfurti, 1746) szerveréről 30,65/46,21 Mbps (34,702 ms válaszidő) le és feltöltést tapasztalható - úgy, hogy mindeközben a szerveren forgalom van.

2016. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: Rendben. Nem feltétlenül van szükségem a teljes letöltési sebességre külföldről. Viszont, a válaszidő így is hihetetlen magas, főleg, hogy ugrál is, ami online játékban tűrhetetlen.


Miután ezeknek jelentéktelen a fel-/letöltési munkájuk, nem zavar, ha az nem jön át, viszont amit írtál, ott is csak ~35ms, nem 120ms és felette.

2016. febr. 10. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:

De megnéztem otthonról, Telekomos hálózatról, ugyancsak sppedtest-cli-vel (wifin csatlakozva a routerre):

* Vodafone HU: 30,042 ms, 17,28/19,56 Mbps

Az út odáig csak 7 ugrás: [link]

* Vodafone DE: 128,905 ms, 13,54/15,27 Mbps

Az út odáig egy kicsit hosszabb: [link]

2016. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát a hiba az ő rendszerükben áll fent, valószínűleg nemigen fogják csak úgy megcsinálni.


Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 10. 20:49
 8/8 Ay carramba! válasza:
Pfh... A T-home egy nagy rakás szerencsétlenség. Az internetszolgáltatásuk pocsékabb a pocséknál...
2016. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!