Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Statikus IP-hez DNS rendelése?

Statikus IP-hez DNS rendelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Diginél vagyok, nincs routerem és statikus, azaz nem fix IP-m van. Szeretnék egy szervert futtatni, amihez kéne egy fix ip. Lehetséges az, hogy egy klienssel vagy valami egyszerű megoldással legyen egy fix IP-m vagy domainem? Vagy csak és kizárólag egy router vásárlása lenne megoldás?



2016. febr. 17. 19:33
 1/8 Dongaben ***** válasza:
A "statikus" pont azt jelenti, hogy állandó, tehát FIX...
2016. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval pont fordítva. A lényeg azon van hogy nem fix az ip-m.. Elnézést a rossz megfogalmazásért.
2016. febr. 17. 19:46
 3/8 Dongaben ***** válasza:
Fix IP cím beállításához találsz bőven segítséget, ha beírod a böngészőbe: "Fix IP beállítása". Op. rendszerenként változik, hogyan, de használható videók vannak...
2016. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Sajnos ezt találtam. Valami más megoldás?

2016. febr. 17. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:

static ip helyett nem lenne jó egy static host?

A dyndns pontosan erre van kitalálva.

2016. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, de sajnos nem vált be. Megcsináltam a hostot, letöltöttem a klienst ami az ip-met frissíti, dw továbbra sem elérhető sajnos a host. Valami tipp hogy mit ronthattam el?
2016. febr. 17. 20:18
 7/8 Dongaben ***** válasza:
Megosztott NET-ed van? Mert másképp nem tudom elképzelni, hogy a szolgáltató "szórja" az IP-t...Végső soron használhatsz DNS szervert...Azért érdekelne, hogy miért van "változó" IP címed, ha még router sincs...?
2016. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos de szerintem dsl hálózatot ad a Digi.
2016. febr. 17. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!