Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Na most a kérdésem arról...

Rav3N18 kérdése:

Na most a kérdésem arról szól, hogy létezik-e olyan lehetőség, hogy lezárjak egy adott mennyiséget arra, hogy ha jönnek akkor nekem meg maradjon a netem és nekik lassuljon be vagy egyáltalán ne is tudjanak netezni, hogy ne rontsák el a játékomat!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy olyan problémám, hogy játszom a League of Legends játékkal és ugyebár wifiről kapom a netet! Ez idáig király, de mivel már mindenkinek okos telefonja van stb.. ezért ha átjönnek a tesomék haverjai vagy rokonok egyből mindenki megy fel a wifire és nekem meg laggom lesz a játékban!



2016. febr. 20. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

A routeren lehet szabályozni a gépek felé az elérhető sávszélességet, már ha a router tudja ezt.

TP-Link routernél “Bandwidth Control” nak hívják.

Az én esetemben“Bandwidth Control” menüpontban beállítottam a gépem ip címének egy minimális sávszélességet (természetesen csak a teljes internet sávszélesség keretein belül), így amikor használom a netet, akkor én azt a sávszélességet mindenképpen megkapom, mások meg a maradékon osztoznak. Ha épp nem használom a netet, akkor viszont bárki más is kaphat nagyobb sávszélességet. Ez egy elég jó megoldás, és ha nem terheled le nagyon a hálózatot letöltéssel, észre sem veszik.Arra figyelj, hogy ip-címenként tudod állítani a minimális, illetve maximális sávszélességet. ha a router dhcp-vel osztja az ip-címeket, a géped mac-címére állíts fix ip-címet.

2016. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!