Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen hálózati eszközt...

Milyen hálózati eszközt kellene alkalmaznom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy van egy hálózati kártyám, ami már nem működik. Elvittük a gépemet egyik ismerősünkhöz, és mondta, hogy eddig nagy szerencsénk volt ezzel a (hálózati kártyás) módszerrel, mert kb. 3 mm-en múlott csak, hogy beleérjen a videókártyámnak a ventillátorjába. Ezért ő azt mondta, hogy a továbbiakban nem javasolja, hogy ugyanezt alkalmazzuk, különben akkor ha minden balul sülne el, 60 ezer Ft-os kár lepne meg minket. A kártyámnak volt fixen tartó lemeze, csak azt nekem le kellett szerelnem, mivel túl nagy volt az új gépházamba, ezért nem tudtam sehol odacsavarozni, ezért leszereltem ezt a tartó lemezt a hál. kárty.-mról, így a levegőben lógott szinte a kártya.

Ismerősünk ajánlotta, hogy vegyünk wifi pendrive-ot, ami venné ugyan úgy a jelet. Na igen, csak nálunk akármilyen sem lenne jó, mert a gépem úgymond elég eldugott helyen van a routertől. Nekem olyan pendrive kellene, amihez ugyan úgy lehetne csatlakoztatni antennát, mint ahogy a régi kártyámhoz. Esetleg tud valaki ilyet ajánlani (ha igen, kérnék egy webshoppos linket is, ahol ezt megtudnám vásárolni)?

Egy másik lehetőséget is néztünk, ez a hálózati kábel lenne. A legrövidebb út a kábelnek, az 1655 cm (16,55 m). Itt nagy lenne a jelveszteség? Vagy nem tudom, hogy ebben az esetben van e ilyen (hogy jelveszteség).

Ti mit ajánlanátok, hogy okdhatnám meg ezt a problémát?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2016. febr. 21. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

16m az utp kábelből semmi.

A wifinek is simán ki kéne bírnia ennyit, hacsak nem tömör ólómfal van ezen a 16 méteren.

És igen, lehet venni külső antennás usb-s wifit is.

De egyébként a kártyát is visszadughatod, hogy odarögzíted fixen.

2016. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Mit értesz ez alatt? "hacsak nem tömör ólómfal van ezen a 16 méteren."

Emellett ha lehet venni külső antennás wifit is, azt honnan tudnék venni? Vagy hogy, milyen néven keressek rá erre a külső antennás pendrive-ra a Google-on?

Egyébként nem tudom sajnos odarögzíteni fixen a kártyámat, mert ha felülről rögzíteném (akár pl. csipesszel) bele lógna a vidikártya ventillátorjába, ha pedig alul akarnám, akkor meg valószínűleg eltörne.


Köszönöm válaszodat! :)

2016. febr. 21. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogd meg a telefonod vagy valamelyik családtag wifis telefonját rakd oda ahol a wifi stick be lenne dugva a gépbe és nézd meg milyen jelerőssége van a telefonnak. A telefontól egy ilyen wifi stick sokkal jobban veszi a jelet.

De amúgy szinte mindegy milyet veszel, tp-link tökéletes a célra.


A kábel meg 100 méterig vihető el szóval az se lenne gond neki, de valóban a wifi lenne a legjobb. Általánosságban ne a távot nézd hanem a falakat. Egy átlag wifi router olyan 3 falat tud átlőni.

2016. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Ezek nagy hatósugarú cserélhető antennás modellek:

[link]

[link]


Igaz nagyobbak mint egy pen drive, de USB -n csatlakoznak ezek is.

2016. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Vettem 20 méter UTP kábelt. Úgy néz ki, hogy ez egyelőre jó minden.

Kössz mindenkinek!

2016. febr. 26. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!