Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Firefoxhoz érdemes telepíteni...

Firefoxhoz érdemes telepíteni a html5 kiegészítőt?

Figyelt kérdés
Jól mennek a videók, nincs semmi gond csak kíváncsi vagyok, hogy azzal energiát spórolok e vagy mindegy. Ha nem tetszik akkor el lehet távolítani és visszaáll a mostani állapotra?

2016. márc. 1. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A firefoxban úgy kb. 5 éve annyira benne van a html5, hogy el sem tudod távolítani belőle. Se telepíteni.
2016. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Chrome-ban van benne alapból régóta, a Firefox-ban kell az Adobe Flash Player.
2016. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem mély tisztelettel, hogy mi a búbánatról beszélsz? :D


A html5 nem valami kiegészítő, a html5 lényegében egy html szabvány. A böngészők pedig ezt a szabványt igyekeznek minél jobban támogatni. Olyan ez, mintha kiadnák az új szabályokat a magyar nyelvtanra nézve, és az emberek igyekeznek minél jobban értelmezni, és alkalmazni őket. Kinek jobban megy, kinek kevésbé. A böngészők pontosan így vannaka html-el.


A böngészők alapvetően támogatják a különböző html szabványokat, a fejlesztésük jelentős része azt takarja, hogy egyre jobban támogassák az új szabványelemeket, mind html-ből, mind mondjuk Javascriptből. Ez sosem teljeskörű, mindig vannak olyan szabványelemek, amiket az egyik böngésző támogat, a másik nem, vagy támogatja mindkettő, de a szabvány ilyen-olyan pontatlansága maitt nem pont ugyanúgy értelmezték. Az, hogy egy oldal html5-ös igazából annyit jelent, hogy használ olyan elemeket, amit a html5-ös szabvány tartalmaz. Az, hogy egy böngésző támogatja ezt, pedig annyit jelent, hogy tud mit kezdeni ezekkel az elemekkel. De mindez a böngésző egyik alapvető részét képezi, amit nem kiegészítővel, hanem a böngésző verziójának frissítésével kapsz meg.

2016. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mély tisztelettel, erről a búbánatról beszéltem, jobban mondva erre gondoltam

[link]

2016. márc. 1. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Áhhá. De ez nem html5 kiegészítő, ez valami... valami a Youtube-hoz. Egyébiránt ez is teljesen fölösleges. A Youtube alapjáraton a HTML5 alapú lejátszóját használja.
2016. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ!
2016. márc. 1. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!