Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tegyek ha IP alapján nem...

Mit tegyek ha IP alapján nem tudok fellépni a Router adminisztrációs felületre?

Figyelt kérdés

kb.: másfél éve vásároltam egy D-Link GO-RT-N300 Routert.

Akkor a 192.168.1.0 ip-vel feltudtam lépni az adminisztrációs felületre.

Ott bejelentkeztem Admin felhasználó névvel, és üresen hagyott jelszó dobozzal.

Majd beállítottam a jelenlegi Felhasználó nevet (Wifi nevet)

és hozzá a jelszót.

Ezzel semmi gond probléma a mai napig működik.

Azonban valamilyen oknál fogva többen tudják a Wifi jelszavam, és fogják az internetemet.

Znet 5megás netem van, szóval gondolhatjátok milyen lassú miközben még kitudja hányan fogják.

És szeretném megváltoztatni a Wifi jelszavam.

Azonban a 192.168.0.1 es ip.-vel nem jön be az adminisztrációs felület.

Znettel is fel vettem a kapcsolatot ők is ezt az ip.-t adták meg illetve a 192.168.1.1.est eggyikkel sem működik.

Win. XP SP3 rendszerem van, Startmenű-futtatás-cmd-ipconfig alapján is probáltam mindegyik ip-t megpróbáltam, és szintén nem jelenik meg az adminisztrációs felület.

Azt a hiba üzenetet kapom, hogy a kereset oldal nem található/nemlétezik.

Mit tegyek ahhoz hogy megtudjam változtatni a wifi jelszavam?



2016. márc. 1. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kábellel kösd be a gépbe a routert és úgy próbáld meg a 192.168.0.1 ip-vel a felhazsnálói könyvben is ez van. Vagy a másik lehetőség mivel nem védted le valaki más átállította az ip és a felhasználónevet/jelszót. Ebben az esetben a router alján vagy valahol van egy reset gomb azt megnyomod és visszaáll alapba. Onnan mát tudod magadnak konfigurálni. Javaslom változtass a fhnevet és jelszót.
2016. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ipconfig-gal meg kéne nézni a te IP-det, meg a gatewayedet. Onnan már tudhatod a routered IP címét.

Ha sehogy sem megy, akkor factory reset-el újraindítod az egészet, de akkor be kell konfigolni.

2016. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a resetelést nem nagyon értem.

De attól félek ha vissza állítok mindent és utána sem lesz jó akkor dobhatom a routeremet :/

2016. márc. 1. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha resetelsz minden visszaáll gyári beállításra. Újra kell konfigurálni a kézikönyv szerint. Kábellel könnyebb mindezt elvégezni. Töltsd le a kézikönyvet és kövesd az ott leírtakat.
2016. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönőm! :)

Sikerült A Reset-eléssel :)

2016. márc. 6. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!