Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mikor lesz 16K-s YouTube videó?

Molocsusok kérdése:

Mikor lesz 16K-s YouTube videó?

Figyelt kérdés
Már láttam hamisítványokat, de érdekelne, mikor töltik majd fel az első 16K-s videót a YouTube-ra?

2016. márc. 5. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

szerinted mikor jönnek rá arra, hogy a pixelhuszárkodás felesleges?

így is az internetezők nagy része maradt a fhd mellett

2016. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1: Nem válaszoltál.

2: Én kérdeztem először :P.

2016. márc. 5. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd ha lesznek 16k-s videó rögzítésére alkalmas kamerák (mármint biztos vagyok benne, hogy vannak prototípusok, de kereskedelmi forgalomban tudtommal nincsenek). Egyébként engem is érdekelne, hogy mitől fontos ez a kérdés számodra.
2016. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Csicsky ***** válasza:

A 16K-s videó felbontása 15360 x 8640 képpont. A YouTube-ra jelenleg max. 8K-ás videót lehet feltenni, ennek a felbontása 7680 x 4320 képpont.


Egy 16K-s videó 8K-ra redukálva a YouTube-n:


https://www.youtube.com/watch?v=zzAabT7I0d0


A 16K-s videóknak csak akkor lesz értelme, ha majd a 16K-s kijelzők is kellőképpen el leszenek terjedve (ez még jó pár év), mert enélkül az egész nem ér semmit. Ha a kijelzőnek kisebb a felbontása mint 16K, akkor csak ennek a kisebb felbontásnak megfelelő képet látod, hiába lett a videó 16K-val felvéve.


[link]

2018. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csicsky ***** válasza:

Közben utána néztem, hogy milyen az emberi szem felbontóképessége. Erről itt írnak:


[link]


[link]

Idézek a cikkből:


„Az emberi szem felbontóképessége egészséges emberek és normál fényviszonyok esetén – az éleslátást biztosító látógödöri látásra vonatkozóan – 1 ívperc (1’, ami az 1 fok hatvanad része) körüli érték. Az átlagosnál sokkal jobb látású embereknél, valamint igen jó fényviszonyok között ez az érték elérheti a 0,5 ívprcet is. Szemünk két egymáshoz közeli fekete pontot vagy vonalat akkor képes egymástól elkülönülten látni, ha köztük 1 ívpercnyi távolság van.


A szem színfelbontása sokkal rosszabb, mint fekete-fehér felbontása. A színes képpontokra vonatkozóan a felbontóképesség mindössze 8-10 ívperc.“


A fentiek alapján maximum 10K felbontásig érdemes elmenni, ha a fekete-fehér felbontásról van szó, mert a nagyobb felbontást az emberi szem már nem érzékeli. Színes kép esetében ha a vízszintes látószöget 145 foknak vesszük, akkor: 145x60/8=1087 színes képpontot tudunk csak megkülönböztetni vízszintes irányban.


Most akkor mire lenne jó a 16K képfelbontású videó a YouTube-n?

2018. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!