Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lagg, ping ingadozás nélkül?

Lagg, ping ingadozás nélkül?

Figyelt kérdés

Mostanság vettem észre (egy játékon keresztül), hogy elég erőteljesen laggolok, viszont ping problémáim nincsenek. Egy diagnosztika folyamán ezt írta ki az internet kapcsolatra: Úgy tűnik a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy forrás(DNS kiszolgáló) nem válaszol.

Laptopon történik, viszont etherneten keresztül, digi kábel. Már újra tettem a win7et!



2016. márc. 6. 00:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
első körben kalibráld újra a fejedben a "lag" és "ping" kifejezéseket, aztán tedd fel újra a kérdést, hogy érthető is legyen.
2016. márc. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 axonbite ***** válasza:
A laggolás nem feltétlen hálózati eszközre vezethető vissza lehet számos oka pl. túlmelegedés stb. vagy maga a játék szerver nem áll a helyzet magaslatán.
2016. márc. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

másodkörben érdekes mód, a második válaszadó meg tudta "fejteni" ezt a kérdésemnek irányát, szóval köszönöm először is a kötekedő mentes hozzászólást.

Teljesen laikus vagyok a témában, de mikor a csatlakoztatott hálózatom állapotát figyelgetem, a "Forgalom" alatt jóval kevesebb a "Küldött" mint a "Fogadott". Ha jól emlékszem ez azért hasonló számokban jelentkeztek. Viszont ez a jelenség csak mostanság jelent meg. Tény, hogy eddig pesten volt a laptop upc neten, most nem régiben lehoztam kecskemétre digi netre, és azóta vannak ezek a dolgok. Sőt sűrűn van kapcsolat bontás is. De az asztali gépnek meg semmi baja nem volt ezzel a nettel. Hangsúlyozom most húztam újra a laptopot.

2016. márc. 6. 07:59
 4/13 axonbite ***** válasza:

Csak javasolni tudnék ilyen messziről.

Nézd meg fent van e ez a program :UPC Fiber Power ha igen uninstalláld.

Második lépésben a laptopod support oldalán keress a gépednek megfelelő hálózati kártya illesztő programot.

Ha meg van letöltötted akkor távolítsd el a hálózati kártyád drivereit és telepítsd fel azt amit letöltöttél. Nagyon figyelj letöltésnél milyen operációs rendszerre töltesz és hány bites .

Mind emellett nem zárhatjuk ki hogy vírus okozhatja a hibát. Tölts le egy malwarebytes-t és egy adwcleaner nevű programot.

Az adwcleaner nem figyeli a gépet alkalmanként szoktam futtatni ha valami furcsa a géppel.


Talán legjobb ha vírus keresőkkel indítasz és ha nem változik semmi jöhetnek a fent írtak.

2016. márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 axonbite ***** válasza:
j AMI LEMARADT PRÓBÁLJ KÁBELT CSERÉLNI.
2016. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
minden mást eszközöltem de hiába sajnos. kivéve a kábelcserét. Írtak a DIGItől hogy 2500hufért kijönnek és ha valóban hálózati hiba van akkor nem kell térítenem.
2016. márc. 6. 12:08
 7/13 axonbite ***** válasza:
router-ről vagy neten? több gép is van rajta?
2016. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
itt a lakásban nincs router vagy modem, csak a tudtomon kívül
2016. márc. 6. 12:45
 9/13 A kérdező kommentje:
legalábbis a lakáson belül biztos nincs. ez egy 5 emeletes panel. gondolom a "router" lehet a lépcsőházban lehet
2016. márc. 6. 13:33
 10/13 axonbite ***** válasza:
lehet a szolgáltatót fel kéne hívni nézzenek utána minden rendben e.
2016. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!