Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi miért nem használja a...

Digi miért nem használja a google dns szervereit?

Figyelt kérdés

Beállítom egy (gigabites) tp-link routeren dhcp -nél a google dns-eit 8.8.8.8, 8.8.4.4 és mégsem azt használja hanem a digi sajátját.


Mi lehet a baj?


digi, pppoe, router újra lett indítva, tp-link supportnak írtam, azt kéri próbáljam ki másik routerrel, ami nincs most. illetve kérdezi nem tiltja-e az ISP, de miért is tiltaná.


factory resetet nem akarok nyomni, mert újra beállítgatni körülményes.



Mi lehet a gond? Ötletek?



2016. márc. 6. 12:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha az os-ben átírva használom oké, de a router így is azt írja ki, ami az ISP-jé. a státusz oldalon, hiába van megadva a dhcp settinsgben dns1 és dns2 másnak mint a szolgáltatóé.
2016. márc. 6. 17:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha PPPOE, akkor maga a router (a WAN-interfésze) a PPPOE-ben küldött beállításokat fogja használni.


A DHCP Settingsben beállított DNS-szerverek a DHCP-klienseknél fognak érvényesülni, legalábbis az újonnan IP-címet kérő klienseknek azokat a DNS-szerver-beállításokat kellene küldenie.

2016. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár tilthatná is, de ritkán szokták (annak meg megvan a maga oka).


A DHCP szerver beállításainál megadott DNS szervert csak a DHCP szervertől IP-t szerző kliensek fogják megkapni a router-ed "LAN" interfészén. A szolgáltató felőli oldalon a szolgáltató DNS-ei szoktak általában megjelenni. Vagyis: te a router mögött a google szervereit használod, a router maga nem.


Amúgy elárulnád (csak úgy érdekel), hogy miért nem jó a szolgáltatói DNS szerver?

2016. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Időközben megnéztem wiresharkkal hogy valóban a 8.888. dns-t használom.


Miért?

Eddig más szolgáltatónál voltam, lassabb letöltéssel. 30mbit volt de a net gyorsan reagált, minden jó volt.


Váltottam más miatt, és a DIGI sajnos most derül ki, hogy egy rakás S*ZAR hiába 100mbit le és 50 fel a minimum csomagjuk.



Ez a cég egy IT analfabéta CÉG. Az hogy ROMÁN az egy dolog, de hogy 10 év piacon szereplés után ennyit bénázzanak, amit az elmúlt pár hétben kellett végigélni, az a hihetetlen kategória. Az ügyfélkapujuk nem működik, a bekötött telefont 1 hét után sem lehetett használni, az ügífélkapu nem ellenőrzi regisztrációkor, hogy az adott e-maillel már korábban regisztráltál egy előző digis előfizetéshez, nem lehet törölni a téves e-mail címmel elkezdett regisztrációt még az ügyfélszolgálat sem tudta!!!

Egy hányadék cég ez a DIGI, egy utolsó román s*zarláda, ez egy fapados legalja cég.



Az internet akadozik néha, fehér lap tölt be a google mint kezdőoldal helyett, elmegy a net, a google képkeresőben a képek laggolva töltődnek be, jelzem itt 3* gyorsabba letöltésem mint az előző szolgáltatónál volt, de ott ilyen nem volt.


Eleinte arra gyanakodtam, hogy DNS feloldás miatt rossz a netkapcsolat, gondoltam Google publikus szervereivel nem lesz gond.

Hát úgy tűnik nem innen fúj a szél.


Amúgy anno a UPC -sek is hogy megszívták akik nem állítottak be másik DNS-t. Érdemes nem a lúzer szolgáltatók DNS-ét használni. A biztonságról meg nem beszélve, mert amit itt tapasztalok a DIGI-nél más dolgokkal kapcsolatban is, nem csak a szakadozó net, ez akkora lúzer banda lehet, hogy nem csodálnám ha megtörnék a DNS szerverüket például. De nem emiatt állítok be más DNS-t főként, hanem a gyorsaság miatt.


Úgy gondolom mókusvakítás ez a gigabites net, valami miatt nagyon nem okés a hálózatuk. Régen már voltam a diginél, és ha elment a villany a körzetben 1 percre akkor a digi modem órákig nem tudott rebootolni, nem volt net.


Sajnos hűségszerződést kötöttem meggondolatlanul, most évekig ihatom ennek a s*zarláda cégnek az elégtelen gagyi szolgáltatását.


A tv csomagjukban évek óta nincs Discovery, állítólag mert ez a gyökér dig szerint 1%-a nézné a discoveryt az embereknek és mivel anno árat emelt a discovery network hálózat ezért nem kívánta a többi 99%-ra terhelni az előfizetői díjat. MICSODA HAZUG CÉG!!!


Nyilván lehetne külön csomagban is értékesíteni de ezek a nyomorékok inkább kivették a kínálatból.

Ilyen egy fafejű koszos román céget a világ nem látott.


Igazából nem a DNS szervert kéne az ilyen helyen lecserélni, hanem az összes informatikust, a cégvezetést, meg úgy cakk-pakk az egész infrastruktúrát.


A másik szolgáltatónál meg a TV hangakadozások miatt volt rossz és az összes szerelő aki kijött meghúzta az F csatlakozót majd dolga végeztével elment, hogy biztos az volt a rossz. Ez meg a UPC volt. Például a híradó előtt rendszeresen volt egy 5mp-es hangkimaradás, mintha "belemérnének" a hálózaton egyszerre az összes SET TOP BOXBA, adásnézettséget. Persze nyilván letagadják. Otthagytam őket a fenébe. Ja és mikor lemondtam, benyögi, hogy 3000Ft kedvezményt is adnának... Ennyit a UPC-ről, persze amikor lejárt a hűség nem ajánlották fel.


Sajnos nem tudok már mit mondani ezekre a nyomorult cégekre. 15éve piacon vannak!

2016. márc. 6. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!